Zakopane pełne turystów; noc minęła spokojnie

Magdalena Targańska21 lutego, 20213 min

Do Zakopanego na weekend przyjechali turyści, co widać po ruchu ulicznym; hotele i pensjonaty są wypełnione. Policja oceniła, że przestrzeganie zasad sanitarnych przez turystów zdecydowanie się poprawiło. Pod Tatry przyjechały dodatkowe siły policji, które pilnują porządku m.in. na Krupówkach.

„To była bardzo spokojna noc w Zakopanem. Praktycznie nie odnotowaliśmy żadnych charakterystycznych zdarzeń, które by miały znaczenie dla porządku i bezpieczeństwa” – powiedział PAP rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Pod Tatrami da się zauważyć wiele patroli policyjnych, szczególnie na Krupówkach, gdzie w miniony weekend dochodziło do łamania przepisów sanitarnych. Minionej nocy z soboty na niedzielę policja odnotowała pojedyncze osoby, które nie miały ubranych maseczek ochronnych. Jedna z zatrzymanych osób, którą policjanci chcieli ukarać za brak maseczki, chciała wręczyć policjantom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności. Ta osoba została zatrzymana i odpowie za usiłowanie wręczenia łapówki.

Łącznie od piątku do niedzieli rano policja przeprowadziła w powiecie tatrzańskim 189 interwencji. Odnotowano 249 wykroczeń i nałożono 189 mandatów karnych, z czego 151 dotyczyło nie zakładania maseczek. Pozostałe to mandaty porządkowe, głównie dotyczące spożywania alkoholu w miejscach publicznych. 60 wniosków o ukaranie zostało skierowanych do sądu, z tego 50 dotyczy braku założonych maseczek.

Policjanci wspólnie z inspektorami sanepidu prowadzą także kontrole obiektów gastronomicznych i stacji narciarskich. Na 36 przeprowadzonych kontroli stwierdzono jedną nieprawidłowość w lokalu gastronomicznym.(PAP)

 

autor: Szymon Bafia

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *