Wiceminister zdrowia: Ponad 90 proc. niepożądanych odczynów po szczepieniu przeciw COVID-19 jest łagodnych

Karol Kwiatkowski20 lutego, 202112 min

Niepożądane odczyny po szczepieniu przeciw COVID-19 w ponad 90 proc. są łagodne; zmarło 16 osób, powyżej 80 lat i z wielochorobowością – podał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w opublikowanej w sobotę w „Super Expressie” rozmowie z Radiem Plus.

Kraska zwrócił uwagę na wzrastającą w ostatnich dniach liczbę zakażeń. „W tych nowych przypadkach, które są ujawniane, prawie 10 proc. to jest już mutacja brytyjska, zmutowany wirus wypiera tego +klasycznego+ koronawirusa” – powiedział.

Pytany o przygotowania do ewentualnej trzeciej fali pandemii, Kraska przypomniał, że obecnie dla pacjentów z COVID-19 przygotowanych jest 26 tys. łóżek covidowych. „Mamy też w odwodzie szpitale zapasowe, szpitale tymczasowe. Mam nadzieję, że te szpitale nie będą wykorzystane w pełni, że może w ogólne nie będą potrzebne, ale musimy mieć taki bufor bezpieczeństwa” – dodał.

Odnosząc się do niepożądanych odczynów poszczepiennych Kraska wskazał, że ponad 90 proc. z nich ma charakter łagodny. Na pytanie, ile osób zmarło, wiceminister przekazał, że z danych sanepidu na czwartek wynika, że jest to 16 osób. „To osoby powyżej 80 roku życia i z wielochorobowością” – wskazał. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • Leszek

    20 lutego, 2021 at 7:25 am

    To wystawiają wiceministra, żeby go umoczyć.
    Te szczepionki to trucizna, przede wszystkim jednak niemoralna, pochodzącą z aborcji śmierć.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk