PolskaNiedzielski: Z przyłbicami to na Grunwald zapraszamy

Karol Kwiatkowski20 lutego, 202133 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

– Jak to kiedyś powiedział bardzo zgrabnie pan prof. Krzysztof Simon, z przyłbicami to na Grunwald zapraszamy, a do ochrony przed chorobą to trzeba stosować maseczki – powiedział w sobotę w Radiu Zet minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Będziemy chcieli wycofać możliwość zastępowania maseczek takimi surogatami jak przyłbica czy szalik i chusta, które nie stanowią skutecznego zabezpieczenia przed koronawirusem; co do rodzaju maseczek, będzie tylko miękka rekomendacja Rady Medycznej – zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Będzie jasne zalecenie na poziomie rozporządzenia pandemicznego, że nie akceptowane są surogaty maseczek, czyli chusty, przyłbice – potwierdził w sobotę w Radiu Zet minister Niedzielski. – Jak to kiedyś powiedział bardzo zgrabnie pan prof. Krzysztof Simon, z przyłbicami to na Grunwald zapraszamy, a do ochrony przed chorobą to trzeba stosować maseczki. I takie będzie zalecenie ostre, natomiast co do rodzaju maseczki – tutaj nie chcemy wprowadzić takiego twardego regulacyjnego podejścia – mówił szef resortu zdrowia.

– Tutaj Rada Medyczna w zasadzie opracowała już takie zalecenia, które mówią, jakie typy maseczek stosować. Ale to oczywiście chodzi o zwykłe maseczki. Maseczka chirurgiczna też jest dobrym zabezpieczeniem. Bawełniana jest gorszym – wyjaśniał.

– Ludzie zamiast masek zakładają przyłbice, jakby się szykowali na kolejną bitwę pod Grunwaldem, nie myją rąk, ignorują dystans społeczny. Z drugiej strony policja nie egzekwuje przestrzegania tych zaleceń – mówił we wrześniu prof. Krzysztof Simon w rozmowie z portalem WP abcZdrowie.

Źródło: rp.pl/ Radio Zet/PAP

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

3 komentarze

 • Leszek

  20 lutego, 2021 at 2:57 pm

  A zakute łby?
  Gdzie z nimi?
  Na śmietnik historii!

  Odpowiedz

 • ( ˇ෴ˇ )

  20 lutego, 2021 at 3:00 pm

  Niedzielski z trudem powstrzymuje się od szydzenia z polskiego bydła. Może i słusznie. Istoty, którym wystarczy miska ryżu i 500 to bydło zasługujące na szyderstwo, a w końcu na rytualny ubój.

  Odpowiedz

  • Leszek

   20 lutego, 2021 at 3:16 pm

   Trochę nauki dla nas.
   Szkoda, że kolejny raz w naszej historii.

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

3 × dwa =