Ministerstwo Zdrowia: priorytetem jest szczepienie seniorów

Magdalena Targańska15 lutego, 202112 min

Priorytetem jest obecnie szczepienie seniorów, punkty szczepiące starsze osoby są zaopatrywane w pierwszej kolejności – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

„Priorytetem w akcji szczepieniowej w tej chwili jest szczepienie seniorów. Jeżeli mamy daną dostawę, to przede wszystkim zabezpieczamy te punkty, które szczepią seniorów, a to, co zostaje, trafia na kontynuację szczepienia grupy 0” – powiedział Niedzielski, pytany o zapewnienie drugiej dawki szczepionki i o ewentualne szczepienia przewlekle chorych.

Minister dodał, że „obniżenie dostaw w ostatnich dwóch, trzech tygodniach, przede wszystkim odczuwała grupa 0”, w której wstrzymano podawanie pierwszych dawek, przy czym „priorytetem było zapewnienie płynności dla drugich dawek”. Zaznaczył, że szczegółowymi danymi dysponuje Agencja Rezerw Materiałowych.

Według danych rządu dotychczas zaszczepiono w Polsce ponad 2,1 mln osób, w tym niemal 646 tys. otrzymało obie dawki. Dzienna liczba szczepień to ok. 13,5 tysiąca.(PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

  • zdzicho

    15 lutego, 2021 at 10:19 pm

    Nie wypuszczą z rąk okazji, wyduszą ich.

    PFIZER MACHT FREI! Und HAPPY ZUSS!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk