Celem UE jest zaszczepienie wszystkich chętnych obywateli do końca lata

Magdalena Targańska15 lutego, 202112 min

Unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton oznajmił w poniedziałek, że celem UE jest zaszczepienie przeciwko Covid-19 wszystkich chętnych obywateli Wspólnoty do końca lata. Jak jednak zaznaczył, do tego potrzebne jest zwiększenie produkcji szczepionek.

„Cel jest jasny: do końca lata zaszczepić wszystkich w Unii Europejskich, którzy tego chcą” – powiedział Breton w wywiadzie dla francuskiej telewizji BFM.Jak dodał, by osiągnąć ten cel UE nie potrzebuje więcej szczepionek ponad to, co już zamówiła, bo w ciągu kilku tygodni Europa powinna mieć do dyspozycji pięć różnych preparatów.

„W ciągu mniej niż roku, będziemy mieć pięć szczepionek, które działają. To wielkie naukowe osiągnięcie” – oznajmił francuski komisarz. Jak jednak dodał, problem leży nie w nauce, lecz w produkcji, która musi zostać zwiększona.

„Nie ma mowy o budowie nowych fabryk, bo budowa zajmuje pięć lat. Musimy zacząć od istniejących fabryk, których jest około 10 w Europie i Szwajcarii” – powiedział Breton. Komisarz dodał, że chce, by Europa w ciągu 18 miesięcy stała się czołowym kontynentem w produkcji szczepionek. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

 • ( ˇ෴ˇ )

  17 lutego, 2021 at 3:20 pm

  Co to jest szczepionka?

  To forma podatku od oddychania. Nie zapłacisz, to dostaniesz areszt domowy i szmatę na twarz.

  Rozumiom* goje czy nie!?

  Nie darmo Fauci dostał właśnie żydowskiego nobla, bo to naprawdę przewał jakiego świat nie widział.

  Następny geniusz wymyśli podatek od światła słonecznego… zaraz, czy jakiś gates przy tym już nie majstruje? Majstruje, prawda!?

  I to jest wasza przyszłość, życie dżdżownic!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk