ZagranicaWHO nie odrzuca żadnej hipotezy dotyczącej COVID-19

Paweł Skutecki12 lutego, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus oznajmił w piątek, że WHO będzie sprawdzać wszystkie hipotezy dotyczące początków pandemii Covid-19 i wszystkie są na razie brane pod uwagę.

Tedros odniósł się w ten sposób na konferencji prasowej do wątpliwości zgłoszonych przez część polityków i ekspertów po tym, jak zespół ekspertów WHO uznał, że teoria o wycieku wirusa z laboratorium w chińskim mieście Wuhan jest „skrajnie mało prawdopodobna”.

„Zostały podniesione pewne pytania o to, czy odrzucono jakieś hipotezy. Rozmawiałem z niektórymi członkami zespołu i chcę potwierdzić, że wszystkie hipotezy pozostają na stole i wymagają dalszej analizy i badań” – powiedział Etiopczyk. Dodał, że „część tej pracy może znaleźć się poza mandatem i ramami tej misji”.

„Zawsze mówiliśmy, że ta misja nie znajdzie wszystkich odpowiedzi, ale zdobyła ważne informacje, które przybliżają nas do zrozumienia początków Covid-19” – oznajmił szef WHO.

Zespół badający genezę pandemii w Chinach przedstawił swoje wstępne wnioski we wtorek, określając jako najbardziej prawdopodobną teorię o tym, że SARS-CoV-2 najprawdopodobniej przeniósł się na ludzi z rezerwuaru naturalnego za pośrednictwem zwierzęcego nosiciela pośredniego. Część komentatorów przyjęła te konkluzje ze sceptycyzmem, wskazując m.in. na utrudnianie dochodzenia przez Chiny. Władze USA zapowiedziały, że zamierzają zweryfikować informacje zebrane przez ekspertów. (PAP)

 

 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × dwa =