Minister zdrowia rozwiewa wątpliwości: pączki tuczą

Paweł Skutecki11 lutego, 202142 min

W Tłusty Czwartek pączki tuczą tak, jak w każdy inny dzień; jedno ciastko to ok. 290 kalorii – przypomina w mediach społecznościowych Ministerstwo Zdrowia. Dodatkowy wysiłek pomoże spalić nadmiar kalorii, wystarczy np. pół godziny biegania – zaznacza resort.

„Pączki w Tłusty Czwartek tuczą tak samo, jak w każdy inny dzień roku. Jeden pączek to ponad 290 kcal. Odrobina dodatkowego wysiłku może jednak pomóc spalić ten nadmiar kalorii, wystarczy: 30 minut biegu, 46 minut pływania, 33 minuty jazdy na rowerze, 34 minuty aerobiku” – wskazało MZ na Twitterze.

Szacuje się, że w każdy tłusty czwartek Polacy spożywają przeciętnie ok. 2,5 pączka na osobę – w sumie w skali kraju oznacza to blisko 100 milionów pączków. Do przygotowania tak dużej liczby pączków w piekarniach, cukierniach i domach zostanie zużyte łącznie po ok. 500 ton cukru i masła, 2500 ton mąki pszennej, 1,3 mln litrów mleka oraz około 25 mln jaj. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Udostępnij:

Paweł Skutecki

4 comments

 • jakub

  11 lutego, 2021 at 9:49 am

  a lockdown zabija…! nie powiedział tego jeszcze?

  Reply

 • zdzicho

  11 lutego, 2021 at 9:59 am

  To naprawdę jest ministerstwo zdrowia? A trupów w 'polsce’ więcej niż w Auschwitz.
  I co, czekamy na Norymbergę? Ożyją?

  PFIZER MACHT FREI ! HAPPY ZUS!

  Reply

 • Dawid

  11 lutego, 2021 at 10:47 am

  Teraz czuję się zdrowy, teraz czuję się bezpieczny. Rząd dba abym nie objadał się paczkami poprzez nowe wyższe podatki. Chwała PiSowi. Nareszcie powstajemy z kolan. A to, że córki nie mogę widzieć od ponad roku, bo mimo, że mam pełnię władzy rodzicielskiej to jestem niewolnikiem dla którego konstytucja nie obowiązuje, a sąd rodzinny to skorumpowany układ zbrodniarzy – to wszystko na pewno wina tuska a nie PiSu który od 6 lat nic z tym nie zrobił, bo alimenciary i 500+ w połączeniu z dyskryminacja ojców to idealny przepis na zniszczenie społeczeństwa. Dzieci wychowane bez ojców, partia komunistyczna przejmie rolę ojca.

  Reply

  • zdzicho

   11 lutego, 2021 at 11:15 am

   Tzw. sądy rodzinne są chyba w 100% sfeminizowane i ojcowie są bez szans. Raz mi się trafił facet i niemal pognał JĄ za drzwi.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk