Prognoza pogody na 10 i 11 lutego

Karol Kwiatkowski10 lutego, 20215 min

Jak informuje IMGW Wyspy Brytyjskie, Skandynawia oraz częściowo wschodnia Europa są w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtuje rozległy układ niskiego ciśnienia z głównym ośrodkiem na północnymi Włochami. Polska jest pod wpływem wspomnianego niżu. Na południu kraju zaznacza się strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Pozostajemy w zimnym powietrzu arktycznym, jedynie nad południową część kraju napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie rosło.

W środę będzie zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu, na południowym wschodzie przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz marznący powodujący gołoledź. Miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm, a na południu miejscami o 8 cm. Temperatura maksymalna od -10°C na północnym wschodzie i w Kotlinach Sudeckich, około -7°C w centrum i na zachodzie, do 0°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni, w centrum kraju przejściowo słaby, zmienny. Na szczytach Tatr porywy wiatru do 70 km/h, a w Sudetach do 55 km/h, powodujące zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy na południowym wschodzie zachmurzenie całkowite, a na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami, a na północnym zachodzie możliwe rozpogodzenia. Okresami opady śniegu. Na południu i południowym wschodzie opady o umiarkowanym i silnym natężeniu, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej miejscami od 5 cm do 15 cm, a na Podkarpaciu o 20 cm do 25 cm. Miejscami na Podkarpaciu wystąpią również opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -17°C miejscami na północy, około -13°C w centrum, do -4°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, nad morzem także dość silny i w porywach do 55 km/h, północny i północno-wschodni. Na szczytach Tatr porywy wiatru do 80 km/h, a w Sudetach do 70 km/h. Wiatr miejscami będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek na południu i wschodzie zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, a na pozostałym obszarze duże z rozpogodzeniami. Okresami opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o około 5 cm, szczególnie na południowym wschodzie kraju. Temperatura maksymalna od -11°C miejscami na północnym wschodzie, około -9°C w centrum, do -4°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i na Dolnym Śląsku także dość silny, porywisty, z kierunków północnych. Na szczytach Tatr porywy wiatru do 70km/h, a w Sudetach do 90 km/h. Wiatr miejscami będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -6°C. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna -13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. W czwartek zachmurzenie przeważnie duże. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk