Hołownia o propozycji PO ws. koalicji: przesyłki nie dochodzą

Karol Kwiatkowski8 lutego, 20213 min

Zanim Platforma uruchomi „Koalicję 276” powinna usprawnić komunikację – napisał na Twitterze Szymon Hołownia, odnosząc się do sobotniej konferencji liderów PO, a także wypowiedzi przewodniczącego partii Borysa Budki, który zapewnił, że potencjalni koalicjanci zostali poinformowani o pomyśle koalicji.

„Za oknem mróz i śnieg, a w +Rzeczpospolitej+ wywiad z Borysem Budką, w którym czytam że Pan Przewodniczący coś do nas wysłał. I tak sobie myślę, że może zanim Platforma uruchomi wszechmocną koalicję 276 posłów, niech ogarnie jednego kuriera, który dostarczałby przesyłki. Bo nie dochodzą” – napisał Hołownia.

Pomysł sformowania „Koalicji 276”, czyli takiej liczby posłów, która pozwalałaby odrzucić prezydenckie weto – zaprezentowali w sobotę Budka i prezydent Warszawy, wiceszef PO Rafał Trzaskowski. Oprócz KO w skład koalicji miałyby wejść: Polska 2050 Szymona Hołowni, Lewica i PSL. Po sobotniej prezentacji potencjalni koalicjanci wyrazili dezaprobatę dla użycia ich logotypów w prezentacji liderów PO; zarzucili partii Budki, że zapowiedziała potencjalną koalicję bez ich wiedzy.

W opublikowanej w poniedziałek rozmowie z „Rzeczpospolitą” Budka zapewnił, że „badania (sondażowe – PAP) zostały wysłane do wszystkich tych ugrupowań (…) i odbyliśmy rozmowy”. „Niech koledzy z opozycji przemyślą nasze propozycje na spokojnie” – zaapelował. Budka w wywiadzie z „Rz” potwierdza, że ogłoszona w sobotę propozycja to nie zapowiedź wspólnych list, lecz sygnał gotowości do współpracy. „To zaproszenie do rozmowy o Polsce. Dzisiaj nikt nie przesądza, w jakiej formule opozycja pójdzie do przyszłych wyborów” – powiedział Budka „Rz”. Zaznaczył, że „nie wystarczy wygrać z PiS, ale trzeba w przyszłym Sejmie mieć większość co najmniej 276 posłów, żeby móc skutecznie zmieniać Polskę”.(PAP)

autor: Jakub Borowski

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk