PolitykaBudka: rząd oblał egzamin w walce z pandemią

Magdalena Targańska6 lutego, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Lider PO Borys Budka ocenił w sobotę, że rząd „oblał egzamin” w walce z pandemią COVID-19. W trudnych czasach Polacy nie mogli liczyć na wsparcie państwa – mówił Budka podczas konferencji w Józefowie pod Warszawą.

Budka, prezentując rozmaite dane dotyczące gospodarki czy demografii, podkreślał m.in., że zeszły rok był najgorszy pod względem śmiertelności w Polsce od czasu II wojny światowej. „Blisko pół miliona istnień, blisko pół miliona ludzi zmarło w Polsce. Dlaczego? Dlatego, ze rząd nie potrafił zabezpieczyć ich życia i zdrowia” – ocenił lider PO.

Wskazał, że w ubiegłym roku powstała też luka między liczbą zgonów i liczbą urodzeń. „Największa luka – 115 tysięcy to tak, jakby z mapy Polski nagle zniknął Kalisz, Tarnów czy Koszalin. Wyobraźcie sobie, że to piękne miasto, takie jak Koszalin, nagle przestaje istnieć. To wszystko stało się dlatego, że rządzący nie mieli pomysłu, nie mieli planu, a państwo nie działało” – mówił Budka. „W trudnych czasach Polacy nie mogli liczyć na wsparcie państwa” – zaznaczył polityk.

Rządzącym wytknął też „chaos w edukacji” oraz to, że zostawili przedsiębiorców samych sobie. „Zwróćcie uwagę na to, ostatnie miejsce Polski, to jest wasza ocena. To nie jest ocena polityków czy ekspertów. Tak mówią Polacy. Ostatnie miejsce, jeżeli chodzi o walkę rządu z epidemią” – wskazał Budka.

Jedno z najgorszych miejsc w Europie Polska zajmuje też – jak przekonywał – pod względem deficytu finansów publicznych. „Tak, rząd oblał egzamin” – oświadczył szef Platformy. (PAP)

 

autorzy: Marta Rawicz, Piotr Śmiłowicz

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dziewięć − 4 =