PolskaNie będzie kary dla władz Nysy za spotkanie w restauracji

Paweł Skutecki6 lutego, 20214 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Policja w Nysie nie wystąpi do sądu z wnioskiem o ukaranie uczestników spotkania w restauracji jednego z hoteli w Nysie. Jak ujawnił tygodnik „Nowiny Nyskie”, jego uczestnikami był m.in. burmistrz Nysy, jego zastępca oraz opolski poseł Kamil Bortniczuk.

Do zdarzenia doszło w połowie listopada ubiegłego roku. Jednego z mieszkańców Nysy zainteresowało spotkanie, które odbywało się w hotelowej restauracji. Kiedy zobaczył, że uczestniczą w nim członkowie władz miasta oraz pochodzący z pobliskich Głuchołaz poseł na Sejm Kamil Bortniczuk, powiadomił policję o możliwości złamania przepisów epidemicznych.

Po zdarzeniu nyska policja poinformowała, że po godzinie 20 do lokalu został wysłany patrol policji, by sprawdzić otrzymany sygnał. Pracownik lokalu poinformował, że są w nim wyłącznie goście hotelowi – zgodnie z obowiązującymi przepisami. Policjanci wyszli z lokalu, jednak po otrzymaniu informacji, że zostali wprowadzeni w błąd, wrócili do restauracji, gdzie jak się okazało, był m.in. także burmistrz Nysy i jego zastępca.

Po trwającym kilka tygodni postępowaniu sprawdzającym policja zrezygnowała ze skierowania sprawy do sądu.

„W wyniku podjętych działań ustalono, że w hotelu zostało zorganizowane spotkanie służbowe, które miało charakter zawodowy. Organizator tego spotkania korzystał z usług hotelarskich w ramach podróży służbowej, zatem spotkanie służbowe odbyło się w miejscu jego pobytu, co jest dopuszczalne w świetle obowiązujących przepisów. W związku z powyższym czynności wyjaśniające zostały zakończone, odstąpiono od skierowania wniosku o ukaranie do sądu” – poinformowała PAP sierż. sztabowa Agnieszka Huczek z KP Policji w Nysie.

Policja w Nysie skierowała w ostatnich dniach do prokuratury sprawę lokalu Nitro, w którym 23 i 30 stycznia odbyły się spotkania osób przedstawiane przez organizatorów jako „budowanie struktur Partii Strajk Przedsiębiorców”. W tym przypadku postępowanie prowadzone jest w sprawie możliwości naruszenia artykułu 165 kodeksu karnego, mówiącego o spowodowaniu zagrożenia epidemiologicznego lub szerzenia choroby zakaźnej, co jest zagrożone karą do ośmiu lat pozbawienia wolności. Na ten sam paragraf powołali się policjanci ze Strzelec Opolskich, którzy skierowali do prokuratury sprawę organizacji dwóch dyskotek w miejscowości Zawadzkie. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwa × 4 =