Rybnik/ Zatrzymano właściciela klubu Face 2 Face

Policja zatrzymała w piątek wieczorem właściciela klubu Face 2 Face w Rybniku (Śląskie) – potwierdził w rozmowie z PAP podkomisarz Przemysław Sadowski z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Klub został otwarty mimo zakazu związanego z pandemią.

Podkomisarz Sadowski poinformował też, że ulica Wiejska, przy której jest ten lokal, została w piątek zablokowana przez funkcjonariuszy oddziałów prewencji. „Policja prowadzi tam działania mające na celu utrzymanie ładu i porządku” – powiedział PAP.

Sadowski sprecyzował, że właściciel klubu został zatrzymany w związku z prowadzonym przez prokuraturę postępowaniem w sprawie sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób.

W miniony weekend policja interweniowała w otwartym, mimo obowiązującego zakazu, klubie muzycznym Face 2 Face w centrum Rybnika. Podczas przepychanek policjanci użyli ręcznych miotaczy gazu, pałek i granatów hukowych. Padły też strzały ostrzegawcze z broni gładkolufowej. Poszkodowanych zostało dwóch policjantów, uszkodzono dwa radiowozy.

Prokuratura prowadzi śledztwo pod kątem sprowadzenia przez właściciela lokalu zagrożenia dla zdrowa i życia wielu osób (art. 165 Kodeksu karnego). Zostało ono wszczęte po zawiadomieniu dwóch osób fizycznych. Prokuratura nadzoruje też policyjne dochodzenie w sprawie zamieszek, do których doszło w miniony weekend przed klubem. Trzem zatrzymanym w tej sprawie mężczyznom policjanci przedstawili zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej, a jednemu także znieważenia funkcjonariuszy. Po przesłuchaniu zostali zwolnieni do domów. Trzeci wątek – jak podawała prokuratura – to kwestia oceny zasadności czynności podejmowanych przez policję.

Z kolei w sanepidzie w sprawie Face 2 Face toczą się trzy postępowania administracyjne. Pierwsze dotyczy utrudniania przeprowadzenia czynności kontrolnych, drugie – sprowadzenia zagrożenia dla zdrowia i życia, a trzecie jest związane z łamaniem epidemiologicznych ograniczeń i zakazów – podała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach.(PAP)

autorka: Anna Gumułka

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • jakub

    5 lutego, 2021 at 9:46 pm

    Który z policjantów został ranny? ten co się przedstawiał jako James Bond? Czy może ten który przedstawił się Jako Grzegorz Brzęczyszczywicz? „To był bandycki napad policji na legalnie otwarty klub” Twierdzą właściciele. Nie jest trudno znaleźć oświadczenie właścicieli klub w internecie. Panie Karolu, trudno było przedstawić relacje także od strony właścicieli?

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk