Artykuł sponsorowanyTenis – kompendium wiedzy

Artykuł Sponsorowany5 lutego, 20218 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Tenis ziemny jest bardzo widowiskową dyscypliną sportową, która przyciąga setki kibiców nie tylko na korty, ale również przed telewizory. Zawodnicy z czołowego topu zaliczani są do jednych z najlepiej opłacanych sportowców. Mogą oni liczyć nie tylko na wysokie wygrane na korcie, ale również na atrakcyjne kontrakty reklamowe. Turnieje z cyklów ATP i WTA odbywają się praktycznie przez cały rok, dlatego też miłośnicy tego pięknego sportu nie muszą narzekać na nudę.

Jakie są najpopularniejsze turnieje tenisa ziemnego?

Najpopularniejszym turniejem tenisa ziemnego jest oczywiście Wimbledon, który po raz pierwszy zorganizowany został w 1877 roku. W londyńskiej dzielnicy Wimbledon organizowane są wyłącznie turnieje na trawiastych kortach. Drugim najpopularniejszym turniejem jest z kolei US Open, który organizowany jest od 1881 roku. Warto wspomnieć także o tym, że od 1978 roku organizowane są turnieje na kortach twardych. Trzecim najpopularniejszym turniejem tenisa ziemnego jest Roland Garros, który organizowany jest od 1891 roku. Opisując najpopularniejsze imprezy tenisa ziemnego warto wspomnieć także o turnieju Australian Open, który organizowany jest od 1905 roku. Pierwsze turnieje rozgrywane były na kortach trawiastych w nowozelandzkim Christchurch. W dzisiejszych czasach turnieje odbywają się na kortach twardych w Melbourne.

Najpopularniejsi zawodnicy?

Jednym z najpopularniejszych zawodników tenisa zimnego jest szwajcar Roger Federer. Siedemnastokrotny triumfator w Wielkim Szlemie, może pochwalić się 77 zwycięstwami w turniejach rangi ATP. Wśród kibiców dużym zainteresowaniem cieszy się także Rafael Nadal. Hiszpański tenisista jest jedenastokrotnym triumfatorem Wielkiego Szlema i zwycięzcą 50 turniejów rangi ATP. Jeżeli chodzi o starszych zawodników, to rekordy popularności bił Andre Agasii. Amerykański tenisista osiem razy zwyciężył w Turniejach Wielkiego Szlema i może pochwalić się 60 zwycięstwami w turniejach rangi ATP.

Jak wygląda punktacja?

Tenis ziemny najprościej rzecz mówiąc jest prostą grą, która polega na przebiciu piłeczki na drugą stronę. Grę w tenisa ziemnego można podzielić na singlową i deblową. W singla jak łatwo się domyślić gra się pojedynczo, a w debla gra dwójka zawodników. Warto wspomnieć także o tym, że podczas gry w debla pole gry poszerzone jest o korytarz deblowy. W tenisie ziemnym najczęściej gra się do dwóch wygranych setów. Każdy z setów składa się z kolei z 6 gemów. Jeżeli stan gry osiągnie remis 6-6, to wówczas rozgrywany jest tiebreak. Przy decydującym gemie gra się do 7 punktów. W trakcie gema po wygraniu pierwszego punktu zawodnik prowadzi 15-0. Kolejne punkty dają odpowiednio wynik 30-0, 40-0. Czwarty punkt daje zawodnikowi wygranie gema. Przy wyniki 40-40 gra się na przewagi, czyli do momentu, aż jeden z zawodników zdobędzie przewagę dwóch punktów. Dokładniej jest to opisane tutaj.

Obstawianie tenisa – co trzeba wiedzieć?

Jak wspomniano powyżej tenis ziemny jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie, dlatego też cieszy się on dużym zainteresowaniem wśród typerów. Zakłady bukmacherskie oferują swoim klientom nie tylko tradycyjne zakłady na zwycięzcę meczu. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także zakłady na zwycięzcę pierwszego seta albo zakłady na liczbę gemów. Spotkać można się także z zakładami na liczbę setów albo podanie dokładnego wyniku w setach. Coraz większą popularność zdobywa tzw. „Handicap na gemy”. W tym przypadku celem gracza jest wytypowanie o ile gemów więcej od swojego przeciwnika wygra dany zawodnik (w pojedynczym secie albo całym spotkaniu). Więcej informacji na temat obstawiania meczy tenisa znajdziemy na: https://obstawianie-meczy.net/blog/obstawianie-tenisa/

Moda na zakłady terminowe

Bardzo ciekawą opcją na obstawianie meczy tenisa są zakłady terminowe. Przy tego typu zakładach głównym zadaniem graczy jest prawidłowe wytypowanie zwycięzcy całego turnieju. Olbrzymią zaletą zakładów terminowych jest to, że kursy na zawodników najwyżej notowanych są bardzo atrakcyjne. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że cierpliwi gracze, mogą liczyć na dość wymierne korzyści finansowe.

Jak obstawiać tenisa?

Obstawianie tenisa na pierwszy rzut oka wydaje się dość prostym zadaniem, ale wbrew pozorom wcale tak nie jest. Doświadczeni typerzy muszą zwrócić uwagę na wiele kluczowych elementów. Aby zarobić większe pieniądze nie wystarczy typowanie wyłącznie faworytów. Bardzo ważne jest to, aby na bieżąco śledzić formę zawodników. Przy tenisie ziemnym ogromną rolę odgrywa także styl gry poszczególnych zawodników, a w szczególności ich umiejętności serwisowe i returnowe. W tenisie ziemnym ogromną rolę odgrywa także typ obiektu oraz rodzaj nawierzchni. Nie można zapominać także o urazach i kontuzjach, które niestety przytrafiają się zawodnikom.

Udostępnij:

Artykuł Sponsorowany

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

16 − trzynaście =