Sanepid zamknął lokal za „niezasłanianie nosa i ust w czasie spożywania posiłków i picia napojów”

Karol Kwiatkowski4 lutego, 20212 min

Warszawska piwiarnia PiwPaw Parkingowa, otwarta zgodnie z prawem, toczy boje z sanepidem, który usiłuje doprowadzić do jej zamknięcia w oparciu o bezprawne rozporządzenie Rady Ministrów. Lokal funkcjonował już jako oferująca szkolenia Akademia Piwna. Teraz działa jako Muzeum Kapsli – informuje portal wprawo.pl.

Według informacji portalu w poniedziałek (1.02.2021) sanepid wydał decyzję nakazującą zaprzestanie „działalności baru i sklepu PiwPaw w zakresie serwowania i konsumpcji napojów oraz przekąsek przez konsumentów na miejscu w sali konsumenckiej”. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Dlaczego zakazano konsumpcji w PiwPaw? – zastanawia się wprawo.pl.

Oto fragment uzasadnienia: „W dniu 01.02.2021 r. przedstawiciele Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w m.st. Warszawie przeprowadzili kontrolę sanitarną działalności w zakresie wymagań higienicznych i zdrowotnych.  W jej takcie (sic!) wykazano naruszenie wymagań higienicznych i zdrowotnych polegające na niezasłanianiu nosa i ust w czasie spożywania posiłków i picia napojów. Stwierdzone naruszenie wymagań higienicznych i zdrowotnych spowodowało bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi polegające na braku zasłaniania nosa i ust w czasie spożywania posiłków i napojów, powodujące rozprzestrzenianie się wirusa i jego kumulację w powietrzu”.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk