PolskaPaszport osoby zaszczepionej – aplikacja Zaszczepieni

Karol Kwiatkowski28 stycznia, 202132 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Aplikacja „Zaszczepieni”, która umożliwia weryfikację poprawności kodu QR, posiadanego przez osobę zaszczepioną przeciw COVID-19, jest już dostępna – podało w czwartek Centrum e-Zdrowie.

Personel medyczny zapisuje szczepienie w e-karcie szczepień w systemie e-zdrowie (P1). Pacjent otrzymuje też zaświadczenie o iniekcji. Po przyjęciu dwóch dawek otrzymuje kod QR, który potwierdza, że został zaszczepiony. Może go pobrać w swoim Internetowym Koncie Pacjenta lub w aplikacji mObywatel albo poprosić o jego wydruk w punkcie szczepień.

„Aplikacja +Zaszczepieni+ już dostępna. Umożliwia weryfikację poprawności kodu QR, posiadanego przez osobę zaszczepioną przeciw #COVID19” – podało na TT Centrum e-Zdrowia.

Osoby zaszczepione przeciw COVID-19 mogą otrzymać potwierdzenie zaszczepienia w postaci kodu QR, m.in. na swoje Internetowe Konto Pacjenta, aplikację mObywatel czy jako wydruk u lekarza POZ.
Zaszczepieni – to bezpłatna aplikacja Ministerstwa Zdrowia umożliwiająca zweryfikowanie, czy kod QR przedstawiany przez osobę zaszczepioną przeciw COVID-19 jest poprawny i ważny. Aplikacja prezentuje też podstawowe dane o właścicielu kodu QR, w tym imiona, pierwszą literę nazwiska oraz dzień i miesiąc urodzin w celu umożliwienia identyfikacji, czy należy on do jego właściciela. Osoba, która przedstawia kod QR do skanowania wyraża równocześnie zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w tym kodzie.(PAP)(KKK)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

3 komentarze

 • Stanisław

  28 stycznia, 2021 at 11:30 am

  Czyli zaczynamy czipowanie obywateli.?.

  Odpowiedz

 • Andrzej

  29 stycznia, 2021 at 6:57 am

  Nie jestem pewien czy ta aplikacja jest bezpłatna. Prawdopodobnie już za nią zapłaciliśmy. My obywatele polscy, a nie jakieś śmieszne ministerstwo nie posiadające własnych funduszy.

  Odpowiedz

 • Wilk

  30 stycznia, 2021 at 9:58 pm

  Czyżby selekcja obywateli. Ci z QR będą robić to co ci sami ludzie tylko bez QR nie mogą. Zdrada Narodu przez Polsko-języczny rząd! Wstyd!

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

fourteen − eight =