Jakie paczki można wysłać Inpostem?

Artykuł Sponsorowany28 stycznia, 202115 min

Na polskim rynku usług kurierskich działa wiele firm. Jedną z nich jest chociażby InPost. Jakie paczki można wysłać, korzystając z ich oferty? Czy możliwe jest śledzenie InPost? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

InPost – gigant na rynku usług kurierskich

InPost to dzisiaj jedna z najpopularniejszych firm kurierskich. Znana jest przede wszystkim jako operator logistyczny sieci paczkomatów. Według danych z 6 grudnia 2020 r. dysponuje siecią 10.000 paczkomatów, rozrzuconych po całej Polsce. Wiele osób korzysta z usług tej firmy. Nadawanie i odbieranie przesyłek w paczkomacie jest bowiem banalnie proste i niezwykle intuicyjne. Paczkomaty znajdują się dzisiaj również niemal na każdym rogu, co jeszcze bardziej zwiększa komfort ich użytkowania. Paczkomaty są praktyczne, ponieważ można z nich korzystać 24 godziny na dobę. Chociaż oczywiście InPost to nie tylko paczkomaty. Firma oferuje też tradycyjne usługi kurierskie, Inpost Fulfillment, czyli usługi outsourcingowe, InPost Abonamenty dla działalności e-commerce, usługi Allegro dla sprzedawców, a także śledzenie Inpost – https://www.globkurier.pl/faq/tracking/sledzenie-przesylki-inpost/.

Jak wysłać paczkę z InPost?

Usługi kurierskie InPost niewiele kosztują. Paczkę do 30 kilogramów można wysłać już za 10,55 złotych netto bez opłaty paliwowej. Ta cena przysługuje klientom zarejestrowanym na stronie pośrednika – Globkurier.pl. Dodatkowo możliwe jest skorzystanie z darmowego ubezpieczenia, doręczenia do osoby indywidualnej oraz firmy za 0 złotych, darmowych powiadomień oraz materiałów operacyjnych. Czas dostawy paczek wynosi natomiast średnio od 1 do 4 dni roboczych. Najlepiej skorzystać przy tym z usług pośrednika, który oferuje dodatkowe benefity. Jedną z takich firm jest właśnie Globkurier.pl. Za pośrednictwem jej strony internetowej można zamówić kuriera w kilku krokach. Możliwe jest też śledzenie InPost.

Jak śledzić przesyłkę Inpost?

InPost, podobnie jak inne, większe firmy kurierskie oferuje unikalną usługę, umożliwiającą klientom monitorowanie swojej paczki. Śledzenie InPost pozwala na zlokalizowanie paczki i określenie, kiedy trafi ona do rąk adresata. Poszczególne etapy jej podróży są bowiem odnotowywane w systemie. Robi się to przy użyciu kodów kreskowych, które w każdym kolejnym punkcie są skanowane. Wiemy zatem, kiedy paczka zostanie nadana, przekazana do punktu magazynowego oraz wydana do doręczenia. To bardzo praktyczne narzędzie, które daje odetchnąć niecierpliwym odbiorcom paczek. Zapewnia spokojny sen obu stronom transakcji i nie generuje niepotrzebnych telefonów od zaniepokojonych klientów.

Udostępnij:

Artykuł Sponsorowany

One comment

  • jakub

    27 stycznia, 2021 at 12:26 pm

    jakiej wielkości może być taka paczka? do 30kg to chyba wszyscy przyjmują, problemy zaczynają się przy rozmiarach….i niestandardowych gabarytach….

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk