Trwa protest przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego

Paweł Skutecki27 stycznia, 202114 min

Przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego trwa protest po publikacji uzasadnienia wyroku w sprawie przepisów dotyczących aborcji. Podobne protesty zapowiedziano również w innych miastach w Polsce.

Trybunał Konstytucyjny opublikował w środę uzasadnienie pisemne wyroku z 22 października ub.r., w którym orzekł o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu.Po publikacji tego uzasadnienia zapowiedziano protest przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego przy al. Szucha. Protestujący gromadzą się przed TK od ok. godz. 18. Przyszły tam też liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, które podczas konferencji prasowej przed protestem nawoływały do wyjścia na ulice.

Warszawa, 27.01.2021. Uczestnicy demonstracji przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego, 27 bm. przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie. 27 bm. trybunał opublikował uzasadnienie pisemne do wyroku z 22 października ub.r., w którym orzekł o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. (kf) PAP/Radek Pietruszka

Uczestnicy demonstracji mają ze sobą transparenty takie jak „Wolność wyboru zamiast terroru”, „Za całokształt w….” czy „To jest wojna”. Niektórzy mają ze sobą tęczowe flagi i emblematy Strajku Kobiet. Część uczestników protestu nosi zielone bandany nawiązujące do proaborcyjnych demonstracji w Argentynie. Na czele zgromadzenia trzymany jest duży baner z napisem „Strajk Kobiet”. Ze stojącej pośród protestujących furgonetki trwają przemówienia. Wznoszone są antyrządowe okrzyki.

Na miejscu są również znaczne siły policji, która nawołuje do rozejścia się.

Przed demonstracją jej organizatorzy na komunikatorze Telegram napisali: „Potrzebujemy was wszystkich na ulicach w całej Polsce, mobilizujcie się, mówcie o tym wszystkim i wychodźcie tłumnie na ulice, bo to nasza ostatnia nadzieja”. Podobne protesty zapowiedziano m.in. w Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Katowicach i Bydgoszczy.

Uzasadnienie orzeczenia ze zdaniami odrębnymi zamieszczono w środę na stronie internetowej Trybunału Konstytucyjnego. Centrum Informacyjne Rządu po przedstawieniu uzasadnienia poinformowało w środę, że „zgodnie z wymogami konstytucyjnymi wyrok zostanie opublikowany dzisiaj w Dzienniku Ustaw”. (PAP)

autorzy: Marcin Chomiuk, Agnieszka Ziemska

 

 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

One comment

 • zdzicho

  27 stycznia, 2021 at 8:15 pm

  Hmm.. gdzie dwóch…

  Uwaga debile w KONFEDERACJI! W sytuacji GDZIE DWÓCH SIĘ BIJE tylko takie pacany jak wy nie potrafią skorzystać!

  Przecież to jest wojna pomiędzy żydobolszewią a syjonistami, którzy udają 'polaków’!

  Przez dwa tygodnie udawali w sprawie Polaka w Plymouth a teraz udają 'polaków’ w sprawie skrobania dziwek usiłując zebrać plusy w sytuacji popełnianej na nas zbrodni szczepień!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk