Kukiz po spotkaniu w KPRM: nie otrzymałem konkretnych odpowiedzi na moje pytania

Karol Kwiatkowski26 stycznia, 202113 min

Podczas spotkania w KPRM nie otrzymałem konkretnych odpowiedzi na moje pytania, które zgłosili mi internauci – powiedział PAP lider Kukiz’15 Paweł Kukiz. Polityk pytał m.in. o amantadynę, ale też o powrót stacjonarnych wizyt u lekarza.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się we wtorek rano z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych w sprawie Narodowego Programu Szczepień. W spotkaniu uczestniczyli także minister zdrowia Adam Niedzielski, szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk i główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban.

Kukiz, który brał udział w spotkaniu w KPRM, przytoczył słowa premiera, który ten miał wygłosić na początku rozmowy, aby wyłączyć kwestie szczepionek poza spór partyjny. „Odpowiedziałem, że wystarczy wyłączyć system partyjny, przejść na obywatelski i wtedy pan premier nie musiałby, skądinąd słusznego apelu, wygłaszać” – relacjonował.

W przeddzień rozmów Kukiz zwrócił się na swoim Facebooku z prośbą, aby obserwujący jego profil zgłosili mu pytania, które chcą, aby ten zadał premierowi. „Wybrałem pięć najważniejszych pytań, ale na żadne z nich nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi” – podkreślił.

Polityk pytał przedstawicieli rządu m.in. o to jak wyglądają prace nad lekami na COVID-19 i kiedy poznamy wyniki badań nad amantadyną, o szczegóły funduszu kompensacyjnego za NOP (niepożądany odczyn poszczepienny), plany zakupu szczepionek poza pulą dla Unii Europejskiej, czy po zaszczepieniu personelu medycznego zostaną zlikwidowane teleporady i wrócą stacjonarne wizyty u lekarza oraz czemu rząd przestał się stosować do wyznaczonych przez siebie wytycznych, które definiowały strefy (zieloną, żółtą i czerwoną) oraz ewentualną kwarantannę, warunkujące je liczbę zakażeń.

„Skoro rząd zwołuje całą opozycję tzn. że coś musi być +nie halo+, żeby móc dać komunikat: +myśmy się konsultowali z opozycją+ – tak jak to się dzieje od 1989 roku” – powiedział. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • jakub

    26 stycznia, 2021 at 2:36 pm

    jakie pytania Pan zadał?

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk