Wniosek o ukaranie do sądu dla pubu działającego stacjonarnie

Magdalena Targańska25 stycznia, 20213 min

Policja sporządziła wniosek do sądu o ukaranie właścicieli pubu w centrum Gdyni, który działał stacjonarnie. W weekend funkcjonariusze przeprowadzili łącznie kilkaset kontroli autobusów, sklepów, restauracji i siłowni.

Policjanci wspólnie z pracownikami sanepidu kontrolowali w weekend m.in. środki komunikacji miejskiej, przystanki autobusowe, placówki handlowe oraz inne miejsca w przestrzeni publicznej – powiedziała PAP w poniedziałek oficer prasowa Komendy Miejskiej w Gdyni Jolanta Grunert.”Funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim, czy przebywające tam osoby stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz, czy zachowują dystans społeczny. Policjanci przeprowadzili 74 kontroli transportu publicznego, 201 placówek handlowych, oraz blisko 500 kontroli miejsc gromadzenia się osób, w tym 80 restauracji i 30 siłowni” – dodała Grunert.

Funkcjonariusze interweniowali wobec kilkudziesięciu osób, które naruszyły wprowadzone ograniczenia.

Ponad 50 osób zostało ukaranych mandatami karnymi, a w stosunku do 11 osób skierowane zostały wnioski o ukaranie do sądu.

„W trakcie kontroli funkcjonariusze sprawdzali także, czy restauratorzy nie łamią zakazu otwierania swoich lokali. Niestety w jednym przypadku doszło do takiego naruszenia. Restauracja przyjmowała gości stacjonarnie” – poinformowała gdyńska policjantka.

Funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie do sądu oraz sporządzili notatkę do sanepidu.

Zgodnie z obostrzeniami wz. z pandemią koronawirusa policja może ukarać osoby, które nie stosują się do przepisów, mandatem lub wnioskiem do sądu.

Policjant może także powiadomić inspektora sanitarnego – kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. zł. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk