Horban: Polska jest zieloną wyspą pandemii

Karol Kwiatkowski25 stycznia, 202112 min

Gościem poniedziałkowej Porannej Rozmowy RMF był prof. Andrzej Horban, doradca premiera ds. walki z Covid-19 i powiedział o luzowaniu obostrzeń: Jeszcze poczekajmy, jeszcze się nie spieszmy, bo cały nasz wysiłek, potężny, przez rok czyniony, demolujący życie społeczne, może wziąć w łeb.

Na pytanie red. Mazurka czy to jest czas na luzowanie obostrzeń. Horban odpowiedział: „Jeszcze nie. Aczkolwiek już żeśmy zaczęli” i dodał „Jeszcze poczekajmy, jeszcze się nie spieszmy, bo cały nasz wysiłek, potężny, przez rok czyniony, demolujący życie społeczne, może wziąć w łeb”.

Horban upatruje jedyne rozwiązanie i bezpieczeństwo Polaków w szczepionce. Profesor twierdzi, że Polska jest zieloną wyspą pandemii i że liczby tu są twarde.

Doradca premiera wspomniał też o obostrzeniach: „Nie dokręcamy śruby, nie ma u nas godziny policyjnej, jak jest w zaprzyjaźnionym kraju Zachodu”.

Horban twierdzi, że szczepionki chronią przed każdą znaną mutacją wirusa.

 

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

 • zdzicho

  25 stycznia, 2021 at 2:54 pm

  Chyba ktoś już przygotowuje akt oskarżenia wobec tego i wielu innych takich człowieków*.

  Ktoś chyba musi odpowiedzieć za spowodowanie śmierci 100 tys. naszych rodaków.

  …czy może nie musi? No bo jeśli nie musi, to nie czepiajmy się innych, którzy różnią się od nich tylko metodą – a to strzał w tył głowy, a to siekiera, a to CKM nad dołem, w ostateczności stodoła w Gardelegen…

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk