[FILM] Niemal Purja o zdobyciu K2: Brat z bratem, ramię w ramię, szliśmy razem na szczyt, śpiewając nepalski hymn narodowy

Karol Kwiatkowski24 stycznia, 202123 min

Brat z bratem, ramię w ramię, szliśmy razem na szczyt, śpiewając nepalski hymn narodowy. Wszyscy zatrzymaliśmy się około 10 metrów przed dotarciem na szczyt, aby zebrać się razem i zrobić ostatnie kroki razem jako zespół, aby zaznaczyć ten historyczny wyczyn. – napisał zdobywca K2, Niemal Purja, w mediach społecznościowych publikując film ze zdobycia szczytu.

Nirmal Purja, jeden z 10 zdobywców K2 (8611 m) w Karakorum, który dokonał wejścia na szczyt bez użycia tlenu, tak opisał to wydarzenie w mediach społecznościowych:

„Brat z bratem, ramię w ramię, szliśmy razem na szczyt, śpiewając nepalski hymn narodowy. Wszyscy zatrzymaliśmy się około 10 metrów przed dotarciem na szczyt, aby zebrać się razem i zrobić ostatnie kroki razem jako zespół, aby zaznaczyć ten historyczny wyczyn. Pierwsze wejście na K2 zimą. Żadnych indywidualnych planów, żadnej indywidualnej chciwości, a tylko solidarność i wspólna siła Team Nepal ze wspólną wizją. Jestem bardzo dumny ze wszystkich członków zespołu, którzy zasłużyli na to dla Nepalu i ludzkości poprzez trudności, bezinteresowny wysiłek i, co najważniejsze, JEDNOŚĆ udowadniającą, że nic nie jest niemożliwe! Jesteśmy zaszczyceni, że możemy dzielić się tą chwilą ze społecznościami na całym świecie. Globalne ocieplenie i zmiana klimatu to jedno z największych wyzwań, przed którymi stoi obecnie świat. Rasa ludzka musi się zjednoczyć, aby stawić czoła najbardziej zagrażającemu kryzysowi epoki. Jeśli zjednoczymy się, wszystko stanie się możliwe!” 

Jeśli jesteś fanem tenisa ziemnego z pewnością zainteresuje cię ten artykuł.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • zdzicho

  24 stycznia, 2021 at 2:05 pm

  O ja cię… to nie jest Koreańczyk północny?

  Reply

  • zdzicho

   24 stycznia, 2021 at 2:10 pm

   Niemal Koreańczyk…

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk