[FILM] Holandia/ Protest przeciwko restrykcjom epidemicznym. Policja użyła psów

Karol Kwiatkowski24 stycznia, 202133 min

Ponad 100 osób zostało aresztowanych dziś po południu podczas nielegalnej demonstracji przeciwko obostrzeniom na Museumplein w Amsterdamie. Policja szacuje, że obecnych było około 1500 osób – informuje portal polandia.nl. Policja użyła armatek wodnych i psów.

„Zdecydowana większość obecnych zignorowała ogłoszenia, które widniały na wózkach tekstowych i nie odpowiedziała na nagłośnione wezwanie do wycofania się” – poinformowały władze miasta. ME działało również na okolicznych ulicach. Protestujący rzucali w policję kostkami brukowymi i ciężkimi fajerwerkami.

epa08962320 A demonstrator is attacked by a dog on the Museumplein, where the police broke up a demonstration against the current coronation measures, in Amsterdam, the Netherlands, 24 January 2021. The square has been designated a safety risk area after disturbances a week earlier in a similar protest. EPA/ROBIN VAN LONKHUIJSEN
Dostawca: PAP/EPA.

„Akcja była konieczna ze względu na duże obawy dotyczące rozprzestrzeniania się koronawirusa i zakłócenia porządku publicznego” – poinformowało władze miasta.

epa08962318 Demonstrators are sprayed by a water cannon on the Museumplein, where the police broke up a demonstration against the current coronation measures, in Amsterdam, the Netherlands, 24 January 2021. The square has been designated a safety risk area after disturbances a week earlier in a similar protest. EPA/ROBIN VAN LONKHUIJSEN
Dostawca: PAP/EPA.

W godzinach popołudniowych policja wezwała protestujących do zaprzestania demonstracji.

Policja użyła do rozpędzenia protestujących psów policyjnych i armatek wodnych. Zamieszki przeniosły się następnie na pobliskie ulice.

W zeszłym tygodniu demonstracja na Museumplein w Amsterdamie również wymknęła się spod kontroli.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

3 comments

 • jakub

  24 stycznia, 2021 at 8:56 pm

  co to ma byc. jakby choroba byla grozna ludzie baliby sie wyjsc na ulice. skonczyc to szalenstwo.

  Reply

 • zdzicho

  24 stycznia, 2021 at 9:51 pm

  Tępe goje nie są w stanie przygotować się do takich starć. A jest kogo naśladować, bo przecież latem ub. roku w Stanach Zjudeczonych 'manifestanci’ radzili sobie z policją doskonale, prawda!?

  Kask, gogle, chusteczki neutralizujące i własny gaz na psy, konie i na policjantów! Nie od rzeczy będzie pałka.

  JUŻ NIE MA INNEJ DROGI! Tylko nie namawiajcie się przez FB czy Twittera, bo to tak jakbyście wysłali donos na siebie samych.

  Reply

  • zdzicho

   24 stycznia, 2021 at 9:57 pm

   Do doraźnej obrony przydatne są gaśnice samochodowe, szpreje malarskie, woreczki z olejną czy choćby z benzyną, itd, że o świecach dymnych nie wspomnę nie wspomnę.

   FREEDOM się zdobywa a nie wypłakuje czy wyprasza petycjami… które i tak przechodzą przez żydowskie ręce, czyli liczba podpisów jest korygowana przez nich.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk