Ameryka Bidena będzie współpracować z Izraelem w sprawach bezpieczeństwa

Paweł Skutecki24 stycznia, 202122 min

Administracja prezydenta USA Joe Bidena będzie blisko współpracować z władzami Izraela w sprawach bezpieczeństwa, popierając też porozumienia normalizujące stosunki tego kraju z państwami arabskimi – oświadczył w niedzielę doradca Bidena ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan.

Sullivan rozmawiał w sobotę ze swoim izraelskim odpowiednikiem Meirem Ben Szabatem. „Dyskutowano szansę na wzmocnienie partnerstwa w najbliższych miesiącach, w tym poprzez wykorzystanie sukcesu umów normalizujących stosunki między Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Bahrajnem, Sudanem i Marokiem” – poinformowały władze USA po rozmowie.

W niedzielę rząd Izraela zaakceptował ogłoszone w grudniu 2020 roku przez władze USA porozumienie o normalizacji stosunków z Marokiem, które musi jeszcze zostać ratyfikowane przez Kneset. Również w niedzielę Zjednoczone Emiraty Arabskie zdecydowały o otworzeniu swojej ambasady w Tel Awiwie.

W 2020 roku w serii porozumień wynegocjowanych pod auspicjami administracji ówczesnego prezydenta USA Donalda Trumpa doszło do normalizacji stosunków między Izraelem i ZEA, Bahrajnem oraz Sudanem. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

2 comments

 • zdzicho

  24 stycznia, 2021 at 7:52 pm

  W Wie też jest taki JUDENRAT jak w Stanach Zjudoczonych a wszelka władza sprawowana jest przez katolików jak inkryminowany tu Biden. Nawet ta w Kościele Katolickim.

  Reply

  • zdzicho

   24 stycznia, 2021 at 7:55 pm

   „Chiny przejęły świat? Czy zachód sprzedał nas komunistom? Schwab w koalicji z Pekinem!” – https://www.youtube.com/watch?v=XmapeufTT0M

   …hmmm.. no to kto w końcu przejął świat i kogo wolicie, parchów czy żółtków?

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk