Mężczyzna, którego szpital zgubił na SOR zmarł

Karol Kwiatkowski23 stycznia, 202113 min

Radomska prokuratura prowadzi śledziło ws. śmierci 70-latka, który zmarł po kilku dniach pobytu w szpitalu w Radomiu. Mężczyzna trafił na SOR, ale nikt się nim nie zajął. Pacjent czekał na korytarzu wiele godzin, tymczasem szpital zgłosił jego zaginięcie – informuje Polsat News.

Jak poinformowała w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas, do zdarzenia doszło na początku grudnia w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu (w tzw. szpitalu na Józefowie) – informuje Polsat News.

Z ustaleń prokuratury wynika, że 70-latek z silnymi dolegliwościami żołądkowymi został przywieziony karetką pogotowia do szpitala na Józefowie, gdzie trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR). Tam mężczyzna miał czekać na konsultację lekarską. Po kilku godzinach personel szpitala powiadomił jednak policję, że pacjenta nigdzie nie ma, że prawdopodobnie opuścił lecznicę. O fakcie tym poinformowano także rodzinę chorego.

– Po interwencji bliskich okazało się, że chory wciąż czeka na SOR, w tym samym miejscu, gdzie zostawili go ratownicy z pogotowia ratunkowego. Stan mężczyzny się jednak pogorszył, został zaintubowany – przekazała rzeczniczka prokuratury. Po kilku dniach mężczyzna zmarł. Rodzina zawiadomiła prokuraturę.

Zostało wszczęte śledztwo w sprawie narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – wynika z informacji Polsatu.

To kolejne w ostatnim czasie śledztwo dotyczące działalności Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w szpitalu na Józefowie w Radomiu. Od czerwca ub. roku Prokuratura Okręgowa w Radomiu prowadzi dochodzenie ws. 93-latka, którego pogotowie przywiozło na SOR. Staruszek, nie doczekawszy się pomocy, opuścił oddział ratunkowy i błąkał się po okolicy. Po dwóch dniach znaleziono go leżącego nieopodal w zaroślach. Dzień później zmarł w szpitalu.
Źródło: Polsat News

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

One comment

  • zdzicho

    24 stycznia, 2021 at 9:42 am

    Niezzłeee… W tzw. porównaniu szpital w Plymuth jest bardziej humanitarny, bo co prawda też morduje ale za to w jakich komfortowych warunkach. I w trosce o dobro pacjęta*, kanieczna!

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk