Dr Grzesiowski: Szczepionka nie da skutków ubocznych po latach

Karol Kwiatkowski23 stycznia, 202142 min

Grupa osób sceptycznych wobec Narodowego Programu Szczepień jest coraz większa. Immunolog i ekspert w dziedzinie zdrowia publicznego, dr Paweł Grzesiowski uważa, że „zwalczenie strachu w społeczeństwie” przed szczepieniami jest możliwe „dzięki słuchaniu naukowców”.

Na kilka tygodni przed planowanym rozpoczęciem masowego wszczepiania Polaków dr Paweł Grzesiowski wypowiedział się na temat szczepionki przeciwko COVID-19. Część obaw Polaków dotyczy szybkiego okresu, w jakim została ona opracowana i przekazana do użytku.

– Pierwsze prace nad tą szczepionką rozpoczęły się po SARS 1 w 2003/2004 roku. Z tego czasu pochodzą pierwsze publikacje o tym, że wykorzystuje się RNA wirusa do szczepienia. Rzeczywiście, zawieszono prace nad tą szczepionką na kilka lat, bo nie było SARS. Potem pojawił się MERS w 2012 roku i temat wrócił do laboratoriów – powiedział Grzesiowski w programie „Newsroom”.

Następnie dr Grzesiowski zaprzeczył obawom osób sceptycznych wobec szczepień, że szczepionka przeciwko COVID-19 po kilku latach miałaby dawać niepożądane skutki uboczne NOP.

– To jest absolutnie niespotykane w medycynie. Chyba, że jest to arszenik, trucizna, to wtedy efekty mogą być po wielu latach – wyjaśnił.

Źródło: Gazeta.pl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

4 comments

 • jakub

  23 stycznia, 2021 at 9:04 pm

  prorok czy co??? nawet producent tego nie wie i prosi o zwolnienie z odpowiedzialności, ale Pan Grzesiowski wie, że nie da skutków ubocznych. Nadgorliwość gorsza od faszyzmu. Kto mu to każe mówić?

  Reply

 • degg

  24 stycznia, 2021 at 11:27 am

  Szczepionka może wywoływać skutki uboczne krótko po szczepieniu lub długo falowe np po roku. Poczytajcie ile ludzi umiera po szczepieniu. Zamiast szczepionek lepiej kupcie sobie D3,K2,A,E, cynk, selen i wit C i będzie chorobie lub lepiej brać przez cały rok zapobiegać niż chorować.

  Reply

 • zdzicho

  24 stycznia, 2021 at 1:53 pm

  Stary, sprawdzony sposób uprawiania nauki – „na czuja”. Podobnie rozdawane są doktoraty…

  Reply

 • Marcin

  25 stycznia, 2021 at 12:11 pm

  Grzesiowski uważa, że „zwalczenie strachu w społeczeństwie” przed szczepieniami jest możliwe „dzięki słuchaniu naukowców”.
  Naukowców?
  Naukowców to się odsuwa od mediów.
  Pozostają tylko Horbany Simony Sutkowski Gut i w/w.Grzesiowski
  Propagandziści covidowi.
  Pompowani kasą koncernów .
  Sprzedajne szuje.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk