Aktywność fizyczna podczas lockdownu: można ćwiczyć jogę i zapisać się do związku sportowego

Karol Kwiatkowski23 stycznia, 20213 min

Kiedy rząd otworzy lokale gastronomiczne, siłownie, baseny i kluby fitness? Mateusz Morawiecki przyznał, że jest kilka branż, które zostały najbardziej dotknięte na skutek pandemii, i być może ich przedsiębiorcy będą mogli wrócić do działalności.

– W ciągu najbliższych 10 dni będziemy chcieli opracować z tymi branżami protokoły funkcjonowania w pandemii. W lutym, ale trudno mi powiedzieć, od którego lutego, będziemy chcieli te protokoły wdrażać w życie – powiedział premier Mateusz Morawicki, zaznaczając, że ponowne otwarcie jest zależne od sytuacji epidemicznej w kraju.

Rządowe rozporządzenie, które obowiązuje do końca stycznia, zawiesza działalność basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness, ale nie obejmuje zajęć jogi.

Większość szkół jogi działa z zachowaniem reżimu sanitarnego. Oferują zajęcia zarówno online, jak i stacjonarne. Nauczyciele jogi podkreślają, że regularna praktyka podnosi naturalną odporność organizmu oraz przyczynia się do zmniejszenia stresu, który jest unaoczniającym się problemem szczególnie w dobie pandemii.

Polskie związki sportowe notują znaczny wzrost liczby członków na przełomie grudnia i stycznia. Popularnością cieszy się Polski Związek Przeciągania Liny, który ogłosił, że każdy może zostać członkiem kadry narodowej, a koszt to kilkadziesiąt złotych. Każdy członek kadry narodowej może legalnie korzystać z obiektów sportowych m.in. z siłowni i klubów fitness.

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Koszyk