Rząd chce „przejąć” szpitale powiatowe. Czeka nas nacjonalizacja ochrony zdrowia?

Paweł Skutecki21 stycznia, 202112 min

Myślę, że do końca marca zaprezentujemy opinii publicznej projekt dotyczący centralizacji szpitali powiatowych – zapowiedział w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. W jego ocenie niektóre podmioty lecznicze nie radziły sobie z epidemią COVID-19.

Wiceszefa Ministerstwa Zdrowia Waldemara Kraskę zapytano w czwartek w Telewizji Republika m.in. o to, czy rząd szykuje przejęcie przez resort zdrowia szpitali powiatowych.

„Nie ukrywam, że nad takim projektem w tej chwili pracujemy. Myślę, że do końca lutego on już będzie gotowy. Myślę, że do końca marca ten projekt zaprezentujemy opinii publicznej i on będzie w konsultacjach” – powiedział Kraska.

„Epidemia pokazała właśnie, że niektóre podmioty lecznicze zdecydowanie nie radziły sobie z tym stanem epidemicznym, utrudniając niejednokrotnie dostęp pacjentów do świadczeń medycznych” – dodał.

W pierwszej połowie stycznia minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że prowadzone są prace nad koncepcją centralizacji szpitali. Wyjaśnił, że pandemia pokazała, że rozproszone zarządzanie, zasobów i właścicieli powodują bałagan organizacyjny, dlatego potrzebne są zmiany.

W połowie stycznia przedstawiciele samorządów podczas konferencji prasowej w Warszawie zaprotestowali przeciw centralizacji. Nazwali ją nacjonalizacją nawiązującą do czasów komunistycznych.(PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

Udostępnij:

Paweł Skutecki

One comment

  • zdzicho

    21 stycznia, 2021 at 9:22 pm

    Nacjonalizacja, tak, tylko jaka to nacja nas przejmie, jeśli ten rząd jest żydowski? Przecież to Judenrat! Skojarzenie ze szczurami nie jest od rzeczy.

    Zwróćcie uwagę, że w Stanach Zjudoczonych każdy żydowski bank, każda żydowska fundacja, korporacja, ma w nazwie NATIONAL !

    Do tego samego zmierzają w 'polsce’

Leave a Reply

Koszyk