PolskaRząd chce „przejąć” szpitale powiatowe. Czeka nas nacjonalizacja ochrony zdrowia?

Paweł Skutecki21 stycznia, 202112 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Myślę, że do końca marca zaprezentujemy opinii publicznej projekt dotyczący centralizacji szpitali powiatowych – zapowiedział w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. W jego ocenie niektóre podmioty lecznicze nie radziły sobie z epidemią COVID-19.

Wiceszefa Ministerstwa Zdrowia Waldemara Kraskę zapytano w czwartek w Telewizji Republika m.in. o to, czy rząd szykuje przejęcie przez resort zdrowia szpitali powiatowych.

„Nie ukrywam, że nad takim projektem w tej chwili pracujemy. Myślę, że do końca lutego on już będzie gotowy. Myślę, że do końca marca ten projekt zaprezentujemy opinii publicznej i on będzie w konsultacjach” – powiedział Kraska.

„Epidemia pokazała właśnie, że niektóre podmioty lecznicze zdecydowanie nie radziły sobie z tym stanem epidemicznym, utrudniając niejednokrotnie dostęp pacjentów do świadczeń medycznych” – dodał.

W pierwszej połowie stycznia minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że prowadzone są prace nad koncepcją centralizacji szpitali. Wyjaśnił, że pandemia pokazała, że rozproszone zarządzanie, zasobów i właścicieli powodują bałagan organizacyjny, dlatego potrzebne są zmiany.

W połowie stycznia przedstawiciele samorządów podczas konferencji prasowej w Warszawie zaprotestowali przeciw centralizacji. Nazwali ją nacjonalizacją nawiązującą do czasów komunistycznych.(PAP)

Autor: Szymon Zdziebłowski

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Jeden Komentarz

 • zdzicho

  21 stycznia, 2021 at 9:22 pm

  Nacjonalizacja, tak, tylko jaka to nacja nas przejmie, jeśli ten rząd jest żydowski? Przecież to Judenrat! Skojarzenie ze szczurami nie jest od rzeczy.

  Zwróćcie uwagę, że w Stanach Zjudoczonych każdy żydowski bank, każda żydowska fundacja, korporacja, ma w nazwie NATIONAL !

  Do tego samego zmierzają w 'polsce'

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwa × dwa =