Interwencja policji i sanepidu na stacji narciarskiej, która działała mimo zakazu

Karol Kwiatkowski19 stycznia, 20212 min

Policjanci oraz przedstawiciele sanepidu interweniowali na jednej ze stacji narciarskich w powiecie zawierciańskim, która działała mimo obowiązujących obostrzeń; ze stoku korzystało kilkunastu narciarzy – podała we wtorek komenda w Zawierciu.

W związku z popełnionym przez właściciela stacji narciarskiej wykroczeniem zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu – zapowiadają policjanci.

Jak podała policja, interwencja policjantów z Zawiercia i Ogrodzieńca wraz z przedstawicielkami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej miała miejsce w poniedziałek.

„Pomimo obowiązujący obostrzeń, stok został otwarty. Podczas kontroli korzystało z niego kilkanaście osób” – poinformowała komenda w Zawierciu, publikując zdjęcia z interwencji, na których widać narciarzy korzystających ze stoku i orczyka.

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, stoki mogą być udostępniane wyłącznie sportowcom zawodowym. Nie mogą z nich korzystać amatorzy. Służby sanitarne w przypadku rażących naruszeń reżimu sanitarnego mogą wydać decyzję administracyjną nakładającą na podmiot, który nie przestrzega obostrzeń karę w wysokości do 30 tys. zł – dodali policjanci.(PAP)

autor: Krzysztof Konopka

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk