PolskaInterwencja policji i sanepidu na stacji narciarskiej, która działała mimo zakazu

Karol Kwiatkowski19 stycznia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Policjanci oraz przedstawiciele sanepidu interweniowali na jednej ze stacji narciarskich w powiecie zawierciańskim, która działała mimo obowiązujących obostrzeń; ze stoku korzystało kilkunastu narciarzy – podała we wtorek komenda w Zawierciu.

W związku z popełnionym przez właściciela stacji narciarskiej wykroczeniem zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu – zapowiadają policjanci.

Jak podała policja, interwencja policjantów z Zawiercia i Ogrodzieńca wraz z przedstawicielkami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej miała miejsce w poniedziałek.

„Pomimo obowiązujący obostrzeń, stok został otwarty. Podczas kontroli korzystało z niego kilkanaście osób” – poinformowała komenda w Zawierciu, publikując zdjęcia z interwencji, na których widać narciarzy korzystających ze stoku i orczyka.

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, stoki mogą być udostępniane wyłącznie sportowcom zawodowym. Nie mogą z nich korzystać amatorzy. Służby sanitarne w przypadku rażących naruszeń reżimu sanitarnego mogą wydać decyzję administracyjną nakładającą na podmiot, który nie przestrzega obostrzeń karę w wysokości do 30 tys. zł – dodali policjanci.(PAP)

autor: Krzysztof Konopka

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

two × four =