Europa/ 71 zgonów po szczepieniach

Karol Kwiatkowski19 stycznia, 202133 min

W Europie zanotowano łącznie 71 zgonów po szczepieniach m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Norwegii, Danii. Prawie wszystkie te przypadki dotyczyły osób powyżej 75 roku życia.

We Francji zmarło pięć osób po szczepieniu przeciw COVID-19. Wszystkie te osoby miały ponad 75 lat i cierpiały na choroby współistniejące. W sumie od początku kampanii szczepień odnotowano we Francji 139 zgłoszeń poważnych NOP-ów.

Ministerstwo Zdrowia Francji ogłosiło we wtorek, że pięć osób zmarło po zaszczepieniu, bez możliwości formalnego ustalenia związku między szczepionką a śmiercią. Trzy zgony odnotowano w regionalnym centrum nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii w Nancy, jeden w Tours, a ostatni w Montpellier. Według Ministerstwa Zdrowia są to osoby powyżej 75 roku życia, które cierpiały na choroby współistniejące.

Minister zdrowia Olivier Véran powiedział, że osoby te „mogły umrzeć w dniach następujących po szczepienia bez oznak reakcji alergicznych po szczepieniu”.

Minister zdrowia podsumował: „Oczywiście, w kontekście monitorowania nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii, są badania, które są przeprowadzane przez służby zdrowia, wspólnie z lekarzami, w celu ustalenia, czy istnieje związek  ze szczepieniem lub tylko niefortunna zgodność czasowa”.

W Europie zanotowano łącznie 71 zgonów po szczepieniach przeciw COVID-19 m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Norwegii, Danii. Prawie wszystkie te przypadki dotyczyły osób powyżej 75 roku życia.

Źródło: franceinfo

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

3 comments

 • jakub

  19 stycznia, 2021 at 10:54 pm

  a na covid zmarły osoby w jakim wieku? średnia to około 81 lat…. covid czy zbieżność czasowa? wtedy nikt nie pytał…

  Reply

 • zdzicho

  20 stycznia, 2021 at 12:29 pm

  Iosohozi? Wszystko zgodnie z planem, prawda!?

  Reply

 • Leszek

  26 lutego, 2021 at 11:19 am

  Mocna ta szczepionka.
  Jak jesteś zdrowy, przeżyjesz, jak schorowany i stary, słabe szanse.
  Czyli tak samo jak z covidem.
  Tylko po kiego się w takim razie szczepią?

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *