Blisko 1,5 miliona Polaków zgłosiło się już do szczepienia

Paweł Skutecki18 stycznia, 202112 min

Do poniedziałku, do godz. 14 mamy 1 mln 470 tys. zgłoszeń gotowości do zaszczepienia się; udało się już uruchomić rejestrację terminów na szczepienia w ponad 5,5 tys. punktach – przekazał w poniedziałek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk.

Dworczyk przypomniał na konferencji prasowej, że 25 stycznia rozpoczną się szczepienia seniorów powyżej 70. roku życia – tych, którzy będą zarejestrowani. „Na ten moment udało się uruchomić rejestrację terminów w 5 tys. 593 punktach, mamy ponad 2 mln terminów, które zostały umieszczone w centralnym kalendarzu szczepień” – zaznaczył Dworczyk.

„Jeśli chodzi o zgłoszenia gotowości do szczepienia, to na godzinę 14.00 to było 1 mln 470 tys. zgłoszeń wysłanych przez formularz +szczepimy się+ i stronę pacjent.gov.pl” – poinformował szef KRPM.

Przypomniał, że każda osoba między 18. a 69. rokiem życia, która się zgłasza, dostaje potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia na adres mailowy. „Jak tylko nadejdzie czas grupy wiekowej, do której należy taka osoba zgłaszająca się, wtedy będzie kontakt i pierwszeństwo dla tych osób w zapisie na wolne terminy do szczepień” – powiedział Dworczyk. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa

 

 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

One comment

  • Paweł

    18 stycznia, 2021 at 10:54 pm

    Blisko 1.5 miliona już się zgłosiło z 36 milionów to nic. Tylko zastraszone barany się udają. Mam nadzieję że większość Polaków jest rozumna i ma własną wolę.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk