[PILNE!] Paweł Piotrowski przestał pełnić funkcję Głównego Inspektora Farmaceutycznego

Paweł Skutecki15 stycznia, 202112 min

Paweł Piotrowski przestaje pełnić funkcję Głównego Inspektora Farmaceutyczego; do czasu powołania następcy obowiązki GIF przejmuje dyrektor generalny urzędu – wynika z informacji przekazanej PAP w piątek przez Ministerstwo Zdrowia. Od początku pandemii zrezygnowali z funkcji lub zostali odwołani najważniejsi polscy urzędnicy zajmujący się ochroną zdrowia: minister zdrowia, wiceminister zdrowia, główny inspektor sanitarny i teraz główny inspektor sanitarny. 

Piotrowski szefował GIF od czerwca 2018 r. „Dziekuję Pawłowi Piotrowskiemu za ponad 2,5 roku służby na rzecz państwa, której głównym celem było bezpieczeństwo pacjentów” – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef GIF jest powoływany i odwoływany przez Prezesa Rady Ministrów na wniosek ministra właściwego do spraw zdrowia. Główny Inspektor Farmaceutyczny, jako centralny organ administracji rządowej, kieruje Państwową Inspekcją Farmaceutyczną. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Udostępnij:

Paweł Skutecki

One comment

 • zdzicho

  15 stycznia, 2021 at 11:31 pm

  No no, ten przynajmniej nie został aresztowany i oskarżony o …posiadanie pornografii dziecięcej :)) jak poprzedni, zasłużony twórca i dwudziestoletni szef tego Inspektoratu, który odmówił Służbie Kontrwywiadu Wojskowego – https://neuca.pl/aktualnosc/790/oswiadczenie-zarzadu-neuca-sa przerobienia aptek w dilerów żydłackiego zajzajera!

  Jak widać P. Piotrowski też nie chce dać za to głowy. Bo jeszcze nic, a już trup pada gęsto od tego pacaneum*.

  A co z szefem Poczty Polskiej, który odmówił przeprowadzenia wyborów w ub. roku, żyje jeszcze?

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk