ZagranicaNiemcy/ Minister pracy przeciwny obowiązkowym szczepieniom pracowników domów opieki

Magdalena Targańska12 stycznia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Minister pracy Niemiec Hubertus Heil sprzeciwił się we wtorek ewentualnemu wprowadzeniu obowiązkowych szczepień przeciw koronawirusowi dla pracowników domów spokojnej starości i domów opieki. Jego zdaniem należy przekonywać te osoby o niezbędności zaszczepienia się.

„Spekulowanie na temat obowiązku szczepień jest w tej chwili nie na miejscu. Chcę przede wszystkim akceptacji szczepień. Chodzi teraz o wyjaśnianie, jak ważne jest zaszczepienie się” – powiedział Heil w porannym programie informacyjnym „Fruehstart” telewizji RTL i ntv. Dodał, że personel opiekuńczy i medyczny trzeba do tego zachęcać.

Podjęcie debaty w sprawie obowiązkowych szczepień dla pracowników placówek opiekuńczych postulował wcześniej tego samego dnia w programie „Morgenmagazin” niemieckiej telewizji publicznej ZDF premier krajowy Bawarii i przewodniczący bawarskiej Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CSU) Markus Soeder.

„Musimy rozważyć, czy powinniśmy szczególnie zwiększyć ochronę szczególnie zagrożonych sfer, a takimi są domy spokojnej starości i domy opieki” – powiedział Soeder. Według niego trzeba o tym dyskutować, skoro słyszy się i czyta, że zaszczepić chce się tam tylko niewielka część pracowników. „Powinna się tym zająć Niemiecka Rada Etyki” – zaznaczył lider CSU. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × 4 =