Rzecznik rządu: w poniedziałek konferencja w sprawie kolejnych decyzji związanych z pandemią

Magdalena Targańska11 stycznia, 202114 min

Trudno teraz podejmować decyzje, które wiązałyby się z szerokim otwieraniem gospodarki i życia społeczno-gospodarczego; decyzje w tej sprawie zostaną ogłoszone w poniedziałek na konferencji prasowej – poinformował w programie „Onet Opinie” w portalu onet.pl rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu pytany o plany dotyczące ewentualnego złagodzenia restrykcji i odmrożenia gospodarki, odparł, że obecnie sytuacja epidemiczna w Polsce i całej Europie nie należy do najłatwiejszych.

„Trudno teraz podejmować decyzje, które wiązałyby się z szerokim otwieraniem gospodarki czy życia społeczno-gospodarczego. Decyzje zostaną lada moment zaakceptowane, więc dzisiaj najprawdopodobniej, tak jak zapowiadaliśmy, będzie konferencja prasowa w tej sprawie i będą ogłoszone” – poinformował Müller.

 

Dopytywany, czy należy spodziewać się przedłużenia obowiązujących do 17 stycznia obostrzeń, odparł: „Na pewno nie należy się spodziewać szerokiego otwarcia (gospodarki – PAP)”.

Zgodnie z decyzjami ogłoszonymi 17 grudnia przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 r. zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia, m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i stoków narciarskich. Ponadto wciąż obowiązują zasady dotyczące funkcjonowania sklepów czy kościołów. W przestrzeni publicznej obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, w środkach komunikacji publicznej obowiązują limity pasażerów i zakazane są zgromadzenia powyżej pięciu osób.

Pytany o ewentualne ogłoszenie powrotu do szkół klas I-III szkół podstawowych, Müller odparł, że wciąż kwestia ta jest konsultowana. Przypomniał, że w poniedziałek zaczął się proces testowania nauczycieli, którzy mogliby prowadzić zajęcia we wspomnianych klasach.

„Dzisiaj przyjdą ostatnie raporty, a właściwie już przyszły i je analizujemy dotyczące potencjalnego wzrostu zachorowań i na tej podstawie będzie podjęta decyzja, czy dzisiaj komunikujemy tę informację czy przesuwamy ją na liczbę zachorowań jutrzejszą, aby zobaczyć trend poświąteczny” – zaznaczył rzecznik rządu.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki stacjonarne funkcjonowanie szkół, poza pewnymi wyjątkami, zostało ograniczone do 3 stycznia 2021 r. Od 23 grudnia ub.r. do 3 stycznia uczniowie mieli przerwę świąteczną. Od 4 do 17 stycznia trwają ferie zimowe, w jednym terminie dla wszystkich uczniów w całym kraju. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

One comment

 • zdzicho

  11 stycznia, 2021 at 3:01 pm

  Przy obecnie zainstalowanym w Wwie Judenracie Jezus z tymi swoimi rybkami i chlebem to mały pikuś!

  Rozrzucają miliardy gdzie popadnie. Ponieważ górale ostrzegli, że 18/01 otwierają biznesy, czy to się parchom podoba czy nie, to natychmiast Judenrat znalazł dla nich 700 mln – https://www.tysol.pl/a59542-Rzad-przeznaczy-ponad-700-mln-zl-na-wsparcie-dla-gmin-na-terenach-gorskich.

  Skąd ma nieograniczoną ilość pieniędzy? No jak to, po prostu je rozmnaża! Albo strzepuje z tego.. no .. obrzezanego..

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk