Niedzielski: ws. powrotu dzieci do szkół dwie opcje, w tym przedłużenie obostrzeń

Karol Kwiatkowski11 stycznia, 202124 min

W sprawie powrotu dzieci z klas 1-3 do szkół brane pod uwagę są dwie opcje – przedłużenie aktualnych obostrzeń i nauka zdalna albo uruchomienie nauki stacjonarnej w dwóch województwach najmniej obciążonych pandemią, czyli w świętokrzyskim i małopolskim – powiedział szef MZ Adam Niedzielski.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki stacjonarne funkcjonowanie szkół, poza pewnymi wyjątkami, zostało ograniczone do 3 stycznia 2021 r. Od 23 grudnia ub.r. do 3 stycznia uczniowie mieli przerwę świąteczną. Od 4 do 17 stycznia trwają ferie zimowe, w jednym terminie dla wszystkich uczniów w całym kraju.

Minister zdrowia, który w poniedziałek uczestniczył w posiedzeniu senackiej Komisji Zdrowia, powiedział później dziennikarzom, że rozważane są dwie opcje, jeśli chodzi o decyzję w sprawie powrotu uczniów klas 1-3 do szkół. Pierwsza to – jak mówił – przedłużenie aktualnych obostrzeń z uruchomieniem szkół w trybie nauki zdalnej.

„Druga opcja, która pojawiła się w piątek na posiedzeniu Rady (Medycznej) dotyczy ewentualnego uruchomienia nauki w klasach 1-3, ale tylko w tych regionach, które w tej chwili wydają się najmniej obciążone dolegliwością pandemii – takie dwa województwa w tej chwili to jest województwo małopolskie i świętokrzyskie” – powiedział Niedzielski.

Podkreślił, że decyzja ws. szkół będzie opierać się nie tylko na dziennej liczbie nowych zakażeń w Polsce. „Będziemy również brali pod uwagę to, co się dzieje dookoła, bo trudno myśleć, że będziemy zieloną wyspą, w sytuacji, kiedy wszędzie dookoła – w Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii szczególnie dzieją się rzeczy, które wskazują już na uruchomienie trzeciej fali” – zaznaczył minister zdrowia.

Szef KPRM Michał Dworczyk pytany w poniedziałek programie „Tłit” Wirtualnej Polski, kiedy dzieci wrócą do szkół, przekazał, że „w najbliższych godzinach proszę się spodziewać komunikacji w tej sprawie”. „Będziemy przedstawiać decyzje, które w tej kwestii zostały podjęte” – oświadczył. (PAP)

 

autor: Karol Kostrzewa

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • Johnfox

  11 stycznia, 2021 at 12:43 pm

  My Polacy, jesteśmy teraz świadkami najbardziej destrukcyjnego, masowego i skoordynowanego naruszenia polskiego prawa ze strony skorumpowanych rządowych elit i sejmowych pseudo polityków, finansowanych przez globalistycznych komunistów monopolistów, jakich ten kraj kiedykolwiek widział.

  Reply

 • Marcin

  11 stycznia, 2021 at 12:53 pm

  „Będziemy również brali pod uwagę to, co się dzieje dookoła, bo trudno myśleć, że będziemy zieloną wyspą, w sytuacji, kiedy wszędzie dookoła – w Niemczech, Czechach, Wielkiej Brytanii szczególnie dzieją się rzeczy, które wskazują już na uruchomienie trzeciej fali”

  Co ten człowiek bredzi?
  Jaka trzecia fala?
  Co ma Wlk. Brytania do naucznia w szkołach w Polsce?
  Ludzie co to za debil?

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk