PolskaDyrektor szpitala krytykuje długość igieł do szczepienia. Cierpią osoby „tęgie”

Paweł Skutecki5 stycznia, 202112 min

Otrzymujemy za krótkie, bo 16-milimetrowe igły do szczepienia. To utrudnia szczepienie osób tęgich. We własnym zakresie zamieniamy igły na standardowe, czyli 20-milimetrowe – powiedział PAP dyrektor szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie Jerzy Friediger.

Jak wyjaśnił, 16-milimetrowa igła w przypadku osób otyłych sprawia, że szczepienie nie jest domięśniowe, a podskórne. „To powoduje bóle ręki, psuje samopoczucie” – wymieniał dyrektor Friediger.

Wcześniej sprawę długości igieł dołączanych do szczepionek przeciwko COVID-19 dyrektor komentował w Radiu Kraków.

W Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie przeciwko COVID-19 zaszczepiło się jak dotąd ok. 640 pracowników. We wtorek preparat przyjmie kolejnych co najmniej 200 osób, a do końca tygodnia jeszcze ok. 400 (w tym tygodniu łącznie 810 osób ma być zaszczepionych).

Według informacji PAP w województwie małopolskim coraz więcej pracowników służby zdrowia chce się zaszczepić. Termin zgłoszeń dla grupy „0” (głównie pracownicy służby zdrowia) został wydłużony z 28 grudnia na 15 stycznia.

We wtorek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował, że „grupa pierwsza” rozpocznie szczepienie 25 stycznia.

„Grupę pierwszą” tworzą m.in. pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, osoby powyżej 60 lat (w kolejności od najstarszych), służby mundurowe, nauczyciele. (PAP)

Autor: Beata Kołodziej

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Jeden Komentarz

  • Stanisław

    5 stycznia, 2021 at 3:50 pm

    Jak ja kocham takich dyrektorów szpitali , martwią się że szczepionka nie jest domięśniowa ale im to nie przeszkadza że będzie do kostna.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

13 + sześć =