Horban nie wie, ilu seniorów jest w Polsce

Karol Kwiatkowski4 stycznia, 20213 min

Prof. Andrzej Horban, doradca premiera ds. walki z epidemią, powiedział w TOK FM, że seniorów w Polsce jest: „O ile mi wiadomo, 2 miliony”. Natomiast według GUSu jest ich jednak ponad 9,7 mln. 

„To nie zwiększa zaufania do rządowej strategii. Główny doradca premiera ds. walki z pandemią prof. Horban obiecuje szczepienia III etapu na czerwiec, ale nie wie, ile jest osób 60 plus, które mają pierwszeństwo. »O ile mi wiadomo, 2 miliony« – mówi. Fatalnie myli się też w innych kwestiach – napisał o prof. Andrzeju Horbanie, doradcy premiera ds. walki z epidemią, Piotr Pacewicz w OKO.press.

Główny doradca premiera ds. walki z pandemią, prof. Horban obliczał w TOK FM, kiedy szczepieni będą ludzie z III etapu.

„Kiedy ja się zaszczepię? Mam 47 lat” – spytał dziennikarz.

– O hoho, ho – odpowiedział profesor i  dodał – Mówiąc poważnie, trzeba troszeczkę poczekać.

– Wszystko zależy od liczby szczepionek i osób do zaszczepienia. Jeżeli założymy, że jest 2 miliony starszych i pół miliona szczepionek miesięcznie, wychodzi, że pewnie w maju, czerwcu – wyliczał Horban. Jeszcze dwa razy w trakcie swych wywodów profesor powtórzył, że seniorów w Polsce jest tylko 2 mln.

„Prof. Horban wyraźnie lubi media, niemal tak jak eks-minister zdrowia Łukasz Szumowski. Media go lubią za jowialność, nieurzędowy luz. Ale jego ignorancja demograficzna jest zdumiewająca. A całe rozumowanie pokazuje, że główny doradca premiera Morawieckiego ds. walki z pandemią nie ma w głowie strategii postępowania, a w rozmowie z mediami improwizuje. Miło się słucha, ale włos jeży się nawet na łysej głowie. Bo pytanie, kiedy mnie zaszczepią, które zadaje sobie kilkanaście milionów Polek i Polaków, to nie jest temat do żartów.” – posumował Piotr Pacewicz w OKO.press.

Źródło: OKO.press.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *