PolitykaPosłowie Lewicy napisali interpelację do nieistniejącego ministerstwa?

Karol Kwiatkowski4 stycznia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Posłowie Lewicy napisali interpelację do nieistniejącego Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu? Zgłaszający interpelację to: Daria Gosek-Popiołek, Adrian Zandberg, Marcelina Zawisza, Maciej Konieczny, Paulina Matysiak, Magdalena Biejat, Maciej Gdula, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Odpowiedział im premier Piotr Gliński: „Szanowna Pani Marszałek, w związku z interpelacją nr 12481 Państwa Posłów Darii Gosek-Popiołek, Adriana Zandberga, Marceliny Zawiszy, Macieja Koniecznego, Pauliny Matysiak, Magdaleny Biejat, Macieja Gduli, Agnieszki Dziemianowicz-Bąk z 19 października 2020 roku w sprawie procedur antymobbingowych wdrażanych w instytucjach kultury organizowanych przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, uprzejmie proszę o przyjęcie następujących wyjaśnień.

Niestety, nie mogę udzielić odpowiedzi na pytania Państwa Posłów, ponieważ nie istnieje (jeszcze) ministerstwo, które jest przedmiotem ich zainteresowania.

Z poważaniem”

Interpelacja została napisana w sprawie procedur antymobbingowych wdrażanych w instytucjach kultury organizowanych przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Posłowie pytali:

1. Jak wyglądają procedury antymobbingowe w instytucjach, dla których organizatorem jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu? Które instytucje posiadają takie procedury?

2. Czy MKDNiS nadzoruje ich wdrażanie?

3. Czy MKDNiS planuje wprowadzenie ujednoliconego systemu procedur przeciwdyskryminacyjnych i antymobbingowych w podlegających mu instytucjach, aby zapobiegać sytuacjom takim jak opisane powyżej?

Odpowiedzi niestety nie otrzymali.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

13 − 4 =