Dyrektor programowy TVN Edward Miszczak zaszczepiony poza kolejnością. Rektor WUM zasiada w Radzie Fundacji TVN

Karol Kwiatkowski3 stycznia, 20214 min

Dyrektor programowy TVN Edward Miszczak potwierdził w „Faktach” TVN, że znalazł się w grupie, która została zaszczepiona w pierwszej kolejności. Powiedział, że był przekonany, iż to część akcji promocyjnej.

„Zostałem powiadomiony przez szpital, w którym kiedyś byłem leczony, że jest możliwość wzięcia szczepionki pod warunkiem, że stawie się w ciągu godziny. Mam 65 lat i zdecydowałem się skorzystać, będąc przekonanym, że to części akcji promującej” – powiedział „Faktom” dyrektor programowy TVN Edward Miszczak.

Prof. Zbigniew Gaciong, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w którym doszło do szczepień celebrytów, jest wiceprzewodniczącym rady Fundacji TVN „Nie jesteś sam”, której członkiem jest również zaszczepiony Edward Miszczak.

Warszawski Uniwersytet Medyczny informował w tym tygodniu, że z puli dodatkowych 450 dawek szczepionek, które niezależenie od etapu zerowego szczepień obejmującego personel medyczny otrzymał od Agencji Rezerw Materiałowych i które musiały być wykorzystane do końca roku, zaszczepił m.in. 300 pracowników szpitali WUM oraz grupę 150 osób obejmującą rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, w tym 18 znanych postaci kultury i sztuki.

Sprawę skomentował w rozmowie z PAP szef Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski, który podkreślił, że WUM mija się z prawdą twierdząc, że była jakaś dodatkowa pula dawek szczepionek, niezależna od etapu zerowego obejmującego personel medyczny.

„Oczekujemy od WUM zaprzestania mijania się z prawdą i sprostowanie nieprawdziwych informacji” – podkreślił Kuczmierowski.

Jak dodał, każdy szpital przeprowadzający szczepienia przeciw Covid-19 „zamawia tyle szczepionek, ile deklaruje wykorzystać”. „WUM otrzymał 450 dawek i tyle dawek powinno zostać zużytych do zaszczepienia osób z grupy +zero+” – wskazał.

„Nie było żadnej dodatkowej puli dawek szczepionek dla Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, tym bardziej specjalnej puli dla celebrytów. Wszystkie szpitale otrzymały tak samo opisane, zdefiniowane przesyłki szczepionki. To były szczepionki dedykowane wyłącznie dla osób z grupy +zero+” – podkreślił prezes ARM. (PAP)

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk