PolitykaWedług WP Polacy uważają, że najlepszymi politykami 2020 byli R. Trzaskowski i M. Morawiecki

Paweł Skutecki2 stycznia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Portal Wirtualna Polska opublikował w sobotę wyniki badań opinii Polaków, z których wynika, że prezydent stolicy Rafał Trzaskowski i premier Mateusz Morawiecki zyskali w minionym roku taką samą sympatię wyborców. „Jest remis” – czytamy.

„Wirtualna Polska” podała w sobotę wyniki sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster. „Kto był najlepszym politykiem 2020 roku? Odpowiedź, jakiej dostarczyli na to pytanie Polacy, zaskakuje (jest remis) i doskonale oddaje to, co działo się w tym roku. Jednym z najważniejszych wydarzeń były wybory prezydenckie. Okazuje się, że pół roku po nich wyborcy wysoko cenią startującego w nich Rafała Trzaskowskiego. Tak samo jak urzędującego premiera Mateusza Morawickiego” – podał portal. Obaj politycy zebrali po 18 proc. głosów.

Według danych „WP” wysoko w rankingu jest także Szymon Hołownia, który zyskał 12 proc. pozytywnych głosów od respondentów. „Aktywność medialna Hołowni zapewniła mu lepszy wynik, niż osiągnął Andrzej Duda. Prezydenta Polski, jako najlepszego polityka wybrało 9 proc. respondentów” – czytamy.

Jarosław Kaczyński jest numerem jeden według 8 proc. badanych, Donald Tusk według 4 proc, a Krzysztof Bosak i Władysław Kosiniak-Kamysz zebrali po 3 proc. głosów.

„Aż 16 proc. Polaków uczestniczących w badaniu wybrało opcję +inny polityk+, a 9 proc. +żaden+”- podała Wirtualna Polska.(PAP)

 

 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dziesięć + 18 =