Ampułka po pierwszej szczepionce będzie eksponatem w muzeum w w Kędzierzynie-Koźlu

Karol Kwiatkowski31 grudnia, 202032 min

To była historyczna chwila – w niedzielę w Kędzierzynie-Koźlu podano pierwsze szczepionki przeciwko wirusowi Covid-19. Jedna z ampułek trafiła jako eksponat do Muzeum Ziemi Kozielskiej – informuje portal KK24.pl

– Jednym z ważnych celów muzeum jest dbanie o dziedzictwo kulturowe, a co za tym idzie, o zabytki. Od lat toczą się dyskusje jakie przedmioty możemy uznać za zabytki. Czasami są to rzeczy, które z pozoru nie wzbudzają w nas zainteresowania, lecz – gdy uwzględnimy kontekst – okazują się niezwykle istotnym elementem układanki, jaką jest historia – wyjaśnia muzeum.

Dzięki staraniom dyrektor muzeum, Pani Izabeli Migocz zbiory wzbogaciły się o cenny eksponat – czytamy na portalu –  Jest nim ampułka po szczepionce na COVID-19. Przedmiot ten ma wyjątkową wartość, według muzeum, stanowi bowiem świadectwo ważnego epizodu w dziejach świata, jakim jest okres pandemii.

Muzeum dziękuje Jarosławowi Kończyło, dyrektorowi naczelnemu Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu, za przekazanie ampułki pochodzącej z pierwszych szczepień, jakie miały miejsce w Kędzierzynie-Koźlu w dniu 27 grudnia 2020 r.

Źródło: kk24.pl

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

3 comments

 • Paweł

  31 grudnia, 2020 at 9:02 am

  Pierwszego NOP-a zabalsamować i do mauzoleum.

  Reply

 • Gosia

  1 stycznia, 2021 at 3:23 pm

  A wacik i plasterek też do gabloty?:-)

  Reply

 • Tomek

  2 stycznia, 2021 at 4:58 pm

  Jprd… Bareja to miękiszon ?

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk