PolskaRMF24: Korwin-Mikke spowodował kolizję drogową bez ważnego prawa jazdy

Paweł Skutecki30 grudnia, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Janusz Korwin-Mikke, który 22 grudnia spowodował kolizję drogową, nie ma ważnego prawa jazdy – wynika z informacji RMF24. Doszło do niej w Otwocku. Nikomu nic się nie stało. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Jak informowała PAP rzecznik prasowa otwockiej KPP sierż. sztab. Paulina Harabin, do kolizji doszło tydzień temu w poniedziałek ok. godz. 20.30 na ul. Kraszewskiego w Otwocku.

„Kierujący samochodem fiat punto w trakcie manewru włączania się do ruchu, skręcając w prawo zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem marki scania, którym kierował 23-latek. W trakcie czynności ustalono, że obaj kierujący byli trzeźwi i nikt nie odniósł obrażeń” – przekazała Harabin.

Dodała, że policjanci sprawdzają, czy kierowca fiata miał uprawnienia do kierowania pojazdem.

Z informacji RMF24 wynika jednak, że materiały w tej sprawie wysłano do prokuratury, która zdecyduje, o wszczęciu wobec polityka śledztwa z artykułu 180a Kodeksu Karnego. Chodzi o prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień.

„Starostwo powiatowe w Otwocku odpowiedziało na zapytanie o prawo jazdy posła, którego nie miał ze sobą w czasie kolizji. Okazało się, że w 2007 roku cofnięto mu uprawnienia za przekroczenie limitu punktów karnych do czasu uzyskania pozytywnego egzaminu na prawo jazdy. Jednak do tej pory Janusz Korwin-Mikke nie dostarczył dokumentów potwierdzających zdanie egzaminu” – podał w środę portal RMF24. (PAP)

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × jeden =