Policjanci wpadli na siłownię. Złapali… sportowców

Paweł Skutecki30 grudnia, 20203 min

Kilkanaście wykroczeń związanych z nieprzestrzeganiem obostrzeń sanitarnych odnotowali minionej doby świętokrzyscy policjanci. W Jędrzejowie funkcjonariusze ujawnili działający klub fitness. Sprawę badają służby sanitarne.

Maciej Ślusarczyk, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przekazał, że we wtorek świętokrzyscy policjanci skontrolowali 96 klubów fitness, 158 placówek handlowych, 125 lokali gastronomicznych oraz 394 pozostałych obiektów podlegających restrykcjom.

„Policjanci odnotowali 16 wykroczeń, z których 11 zakończyło się nałożeniem mandatów, w trzech przypadkach sprawy skierowano do sądu, a dwie osoby zostały pouczone. Dotyczyły one nieprzestrzegania obowiązku zasłaniania ust i nosa” – poinformował w środę PAP Ślusarczyk.

Nieprawidłowości ujawniono m.in. Jędrzejowie. „Około godziny 9 policjanci pełniący służbę na terenie miasta weszli do jednego z klubów fitness. Lokal był otwarty, a w środku recepcjonistka i osoba ćwicząca. Mundurowi sporządzili dokumentację opisującą całą sytuację” – powiedział.

Kontrola została powtórzona po godzinie 19. Tym razem funkcjonariusze spotkali na miejscu 14 osób.

„Podczas kontroli pracownicy klubu przedstawili zaświadczenia, z których miało wynikać, że wszyscy ćwiczący w lokalu są członkami klubu sportowego, zatem nie łamią przepisów. Informacja o tym zdarzeniu została przekazana do służb sanitarnych” – dodał funkcjonariusz.

Za nieprzestrzeganie przepisów sanitarnych mogą grozić kary, nawet do 30 tys. zł.

Zgodnie z rozporządzeniem rządu ws. ustanowienia ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od 28 grudnia do 17 stycznia w obiektach handlowych lub usługowych o powierzchniach powyżej 2000 m kw. będzie obowiązywał zakaz handlu detalicznego.

W galeriach mogą działać sklepy spożywcze, apteki, drogerie, księgarnie, sklepy zoologiczne, budowalne, meblowe, z akcesoriami samochodowymi, usługami telekomunikacyjnymi.

Ustanowiony został także zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców działalności związanej z prowadzeniem m.in dyskotek i klubów nocnych, basenów, aquaparków i siłowni.(PAP)

Autor: Wiktor Dziarmaga

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk