Dzwony biły za głośno. Proboszcz dostał 300 zł mandatu

Paweł Skutecki30 grudnia, 202012 min

Mandat w wysokości 300 zł został nałożony na parafię Zmartwychwstania Pańskiego na poznańskiej Wildzie za – zbyt głośne dzwony. „W wyniku całej zaistniałej sytuacji będziemy zmuszeni całkowicie wyłączyć dzwony” – podkreślił proboszcz parafii.

O nałożeniu mandatu poinformował w minioną niedzielę proboszcz parafii Zmartwychwstania Pańskiego na poznańskiej Wildzie ks. Stanisław Pankiewicz. Sprawę niecodziennego mandatu opisały także lokalne media.

Proboszcz w niedzielnych ogłoszeniach poinformował parafian, że „do kancelarii parafialnej przyszli Inspektorzy z Ochrony Środowiska, którzy wcześniej – 6 grudnia dokonali ponownych pomiarów hałasu bicia naszych dzwonów, który w dalszym ciągu przeszkadza niektórym naszym parafianom”.

„Po przedstawieniu protokołu z tegoż pomiaru i niedostosowania się do bariery dopuszczalnej poziomu hałasu został wypisany mandat w kwocie 300 zł, oraz zalecenie wyciszenia dzwonów, co w konsekwencji będą następne kary z tym związane i to dosyć pokaźne” – wskazał proboszcz.

Jak podkreślił ks. Pankiewicz, „w wyniku całej zaistniałej sytuacji będziemy zmuszeni całkowicie wyłączyć dzwony, bo bardzo przeszkadzają niektórym naszym parafianom”. (PAP)

autor: Anna Jowsa

Udostępnij:

Paweł Skutecki

One comment

  • Paweł

    30 grudnia, 2020 at 9:25 pm

    Wieża kościelna do wyburzenia, bo słońce zasłania…

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk