PolskaDzwony biły za głośno. Proboszcz dostał 300 zł mandatu

Paweł Skutecki30 grudnia, 202012 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Mandat w wysokości 300 zł został nałożony na parafię Zmartwychwstania Pańskiego na poznańskiej Wildzie za – zbyt głośne dzwony. „W wyniku całej zaistniałej sytuacji będziemy zmuszeni całkowicie wyłączyć dzwony” – podkreślił proboszcz parafii.

O nałożeniu mandatu poinformował w minioną niedzielę proboszcz parafii Zmartwychwstania Pańskiego na poznańskiej Wildzie ks. Stanisław Pankiewicz. Sprawę niecodziennego mandatu opisały także lokalne media.

Proboszcz w niedzielnych ogłoszeniach poinformował parafian, że „do kancelarii parafialnej przyszli Inspektorzy z Ochrony Środowiska, którzy wcześniej – 6 grudnia dokonali ponownych pomiarów hałasu bicia naszych dzwonów, który w dalszym ciągu przeszkadza niektórym naszym parafianom”.

„Po przedstawieniu protokołu z tegoż pomiaru i niedostosowania się do bariery dopuszczalnej poziomu hałasu został wypisany mandat w kwocie 300 zł, oraz zalecenie wyciszenia dzwonów, co w konsekwencji będą następne kary z tym związane i to dosyć pokaźne” – wskazał proboszcz.

Jak podkreślił ks. Pankiewicz, „w wyniku całej zaistniałej sytuacji będziemy zmuszeni całkowicie wyłączyć dzwony, bo bardzo przeszkadzają niektórym naszym parafianom”. (PAP)

autor: Anna Jowsa

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Jeden Komentarz

  • Paweł

    30 grudnia, 2020 at 9:25 pm

    Wieża kościelna do wyburzenia, bo słońce zasłania…

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

eight + 5 =