Kukiz o lekarzach-politykach: Do roboty! Do szpitali leczyć!

Paweł Skutecki30 grudnia, 20203 min

Przed kamerami zaszczepili się lekarze-politycy, czyli Stanisław Karczewski, Tomasz Grodzki i Władysław Kosiniak-Kamysz. Rozumiem, że zostali potraktowani jako „personel medyczny”. Skoro tak, to w kitle i do roboty! Do szpitali leczyć covidovców – napisał lider Kukiz’15 Paweł Kukiz.

Lider Kukiz’15 odniósł się w mediach społecznościowych do publicznych szczepień lekarzy-polityków. Takie szczepienia odbyły się w środę m.in. z udziałem marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, byłego marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego czy lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.We wpisie muzyk rozpoczął od przywołania wcześniejszych deklaracji polityków. „18 listopada rząd ogłosił, że (cytuję) +w pierwszej kolejności możliwość szczepienia na COVID-19 będzie miał personel medyczny, następnie seniorzy+” – przypomniał Kukiz.

„Wczoraj przed kamerami +w pierwszej kolejności+ zaszczepili się lekarze-politycy czyli Karczewski, Grodzki i Kosiniak-Kamysz. Rozumiem, że szczepionki dostali przed innymi, bo zostali potraktowani jako +personel medyczny+. Skoro tak, to w kitle i do roboty! Do szpitali leczyć covidovców. I niech to koniecznie pokażą w telewizji” – napisał.

Odpowiedział mu m.in. były rzecznik PSL, a obecnie wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Jakub Stefaniak. „Pawełku ostygnij, dobrze wiesz, że W. Kosiniak-Kamysz jest od lat zaangażowany w Stowarzyszeniu Wolontariatu św. Eliasza, prowadzonego przez Ojców Karmelitów w Krakowie. Ty nie musisz ubierać go w kitel” – napisał. „PS. Szczepionek wystarczy dla wszystkich… radzę tylko na jakiś czas przed odstawić ewentualne inne substancje … żeby wstrząsu nie było” – dodał Stefaniak.

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 zakłada, że przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków szczepieni są m.in. pracownicy służb medycznych w tzw. szpitalach węzłowych. Pierwsze szczepienia wykonano w niedzielę 27 grudnia.

Od marca, kiedy wykryto w Polsce pierwszy przypadek koronawirusa, zakażenie potwierdzono u 1 281 414 osób, z których 28 019 zmarło. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk