PolskaRebelianci z hantlami złapani przez policję w Kaliszu

Paweł Skutecki28 grudnia, 20203 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

W dwóch na osiemnaście skontrolowanych siłowniach były osoby ćwiczące – poinformowała w poniedziałek PAP rzecznik prasowy kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

W poniedziałek kaliscy policjanci skontrolowali siłownie pod kątem przestrzegania przepisów sanitarnych. W Kaliszu funkcjonuje 18 takich miejsc.

„Podczas kontroli okazało się, że dwie siłownie, pomimo zakazu, nadal prowadziły działalność, ponieważ wewnątrz znajdowały się osoby ćwiczące” – powiedziała rzecznik prasowy kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Policja – jak wyjaśniła rzecznik – wszczęła w tej sprawie czynności wyjaśniające.

Zawiadomienie w tej sprawie przekazano do sanepidu w Kaliszu. „Jeden z właścicieli siłowni powiedział, że nie było osób ćwiczących, drugi oświadczył, że ćwiczyły osoby, przygotowujące się do zawodów” – powiedział PAP dyrektor kaliskiego sanepidu Marek Stodolny.

Dodał, że w tej sprawie zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające. „Za nieprzestrzeganie przepisów kara administracyjna wynosi od 5 do 30 tys. zł” – poinformował Stodolny.

Zgodnie z decyzjami ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, od poniedziałku do 17 stycznia 2021 r. zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Zamknięto hotele, ograniczono działanie galerii handlowych i stoków narciarskich.

Zawieszona została także działalność basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness. Wyjątkiem są baseny i siłownie działające w podmiotach wykonujących działalność leczniczą.(PAP)

Autorka: Ewa Bąkowska

 

 

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

5 × dwa =