Simon: konsekwencje nieszczepienia to ciężka choroba, zgon i inwalidztwo

Karol Kwiatkowski27 grudnia, 202033 min

Zachęcam wszystkich do szczepień jak najszybciej, by przerwać tę szaleńczą epidemię; szczepmy się, nie mamy innych metod walki z tą epidemią; trzeba się zaszczepić i jest to poza dyskusją – powiedział dolnośląski wojewódzki konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych prof. Krzysztof Simon.

Profesor jako jedna z pierwszych osób został w niedzielę zaszczepiony w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, gdzie jest ordynatorem jednego z oddziałów zakaźnych.

Pytany jak przekonać do szczepień osoby, które nie będą chciały tego zrobić, lekarz powiedział, że „statystyką”. „Przekonywać należy racjonalnym argumentem i statystyką; konsekwencje nieszczepienia to ciężka choroba, zgon i inwalidztwo” – powiedział.

Prof. Simon dodał, że w Wojewódzkim Szpitali Specjalistycznym zakażonych został do tej pory ok. 20 proc. osób z personelu medycznego. „Dwóch ordynatorów, moich dobrych przyjaciół zmarło; kilkanaście osób po przebyciu zakażenia jest inwalidami; czy to nie są argumenty za szczepieniem” – mówił lekarz.

Profesor powiedział, że miał on w przeszłości ciężką reakcję alergiczną na szczepienie przeciwko grypie. „Czekałem na ten typ szczepionki (na koronawirusa – przyp. PAP), bo on jest najmniej obłożony dodatkowymi materiałami – konserwantami czy białkami; dla mnie jest to pozytywne wyzwanie, że taka szczepionka się pojawiła” – powiedział. Jego zdaniem, szczepionka obecnie dostępna w Polsce powstała „w technice najbezpieczniejszej z możliwych”.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

3 comments

 • Kobieta Z Wydm

  27 grudnia, 2020 at 5:46 pm

  Nie pomylił pan się aby? Nie miało to brzmieć „konsekwencje szczepienia to ciężka choroba, zgon i inwalidztwo”? Bo z ulotki szczepionki po głębszej analizie właśnie na to by wychodziło…

  Reply

 • DonFredro

  28 grudnia, 2020 at 12:59 pm

  Ten sprzedajny tucznik zaczyna przechodzić samego siebie.

  Reply

 • Anka

  28 grudnia, 2020 at 4:58 pm

  Ty parafianie jeden
  Od straszneia to sa duchy nie Ty
  Pilnun siebie a nie kogos
  Nikomu na oplaty jie dajesz i za nikogo zycia nie przeżyjesz
  Najpierw daj odpowiedzialność karna za te szczepionki a potem pogadamy

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk