ZagranicaLot w kształcie strzykawki

Karol Kwiatkowski27 grudnia, 202012 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Niemiecki pilot Samy Kramer przebył trasę w kształcie gigantycznej strzykawki. Przeleciał około 200 kilometrów, aby przypomnieć ludziom o rozpoczęciu kampanii szczepień przeciwko COVID-19 w Europie.

Trasa w kształcie strzykawki pojawiła się na stronie internetowej flightradar24.

„Wciąż jest stosunkowo wiele osób sprzeciwiających się szczepieniom, a moje działanie może być dla nich przypomnieniem, aby przemyśleli temat” – powiedział Kramer w niedzielę w rozmowie z Reuters TV.

„Być może był to również znak radości, ponieważ przemysł lotniczy bardzo mocno ucierpiał w wyniku pandemii” – powiedział Kramer.

Niemcy oficjalnie rozpoczęły w niedzielę kampanię szczepień przeciwko COVID-19. Rząd federalny planuje rozdzielić ponad 1,3 miliona dawek szczepionek lokalnym władzom do końca tego roku i około 700 tys. tygodniowo od stycznia.

W niedzielę rano w domu opieki Agaplesion Bethanien Sophienhaus na południu Berlina rozpoczęła się kampania szczepień przeciwko Covid-19 w stolicy Niemiec. 101-letnia Gertrud Haase była pierwszą osobą w Berlinie zaszczepioną przeciwko Covid-19. Po niej zaszczepiono jeszcze dwóch seniorów. Według urzędu zdrowia, Berlin otrzymał na początek 9750 dawek szczepionki.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Jeden Komentarz

  • Mag

    27 grudnia, 2020 at 5:47 pm

    chyba sobie odbili mając równy udział w transporcie tych trefnych preparatów – przynajmniej te linie, które wprowadzą cyfrowy paszport zdrowia

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

two + fifteen =