PolskaSekretarz Generalny Episkopatu: tajemnica Bożego Narodzenia ukazuje niezmienną miłość Boga do człowieka

Karol Kwiatkowski24 grudnia, 20202 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Tajemnica Bożego Narodzenia ukazuje niezmienną miłość Boga do człowieka – powiedział sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński w życzeniach z okazji świąt Bożego Narodzenia przekazanych w czwartek PAP przez biuro prasowe Episkopatu.

Bp Miziński zaprosił rodaków do wejścia w tajemnicę narodzenia Jezusa, zachęcając, aby to wydarzenie „stało się źródłem radości i nadziei na przyszłość, na przezwyciężenie wszelkich codziennych trudności”.

Nawiązując w życzeniach do sytuacji epidemii, zwrócił uwagę, że ukazała ona niepewność i nietrwałość ziemskich rzeczy i która skłania do skierowania uwagi na to, co trwałe i niezmienne. Jak zaznaczył, tym właśnie jest „niezmienna miłość Boga do człowieka, która sprawiła, że Bóg w Jezusie Chrystusie stał się jednym z nas, aby wejść w nasze ziemskie życie”. „On jest pośród nas. Narodził się, by być z nami, by razem z nami przechodzić to cierpienie. Doświadczył wszystkiego, czego może doświadczyć człowiek na ziemi” ¦ podkreślił sekretarz generalny Episkopatu.

Zachęcił jednocześnie wszystkich do łączności duchowej w modlitwie oraz do gestów pamięci o bliskich, do kontaktu telefonicznego, „aby nikt w nadchodzące Święta nie czuł się samotny, a radość z przyjścia Zbawiciela dotarła do wszystkich”. (PAP)

Autor: Magdalena Gronek

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

17 − six =