Szczepienia na dachu, nowa produkcja Don Gisu

Paweł Skutecki22 grudnia, 20203 min

Marek Posobkiewicz, były Główny Inspektor Sanitarny, po raz kolejny nieszablonowo zachęca do prozdrowotnych zachowań. Tym razem w nagraniu „Fiddler Gisu on the Roof” do melodii z musicalu „Skrzypek na dachu” edukuje o celowości szczepień przeciw COVID-19.

Na melodię znanej piosenki „If I Were a Rich Man” z musicalu „Skrzypek na dachu” Posobkiewicz śpiewa po angielsku. „Gdybym się zaszczepił, (…) Covid nigdy by się mnie nie czepił. I bym nadal zdrowy był. Chciałbym się zaszczepić. Będzie ze mnie biddy zdrowy człek, Yidle-diddle- bardzo zdrowy człek…” – brzmi tłumaczenie fragmentu testu.

„Budowałbym swoją odporność za pomocą przeciwciał IgG, w samym środku mojego ciała. One chroniłyby mnie jak dach albo parasol nad moją głową. Na początku będzie tylko jedno bezbolesne ukłucie, i jeszcze jedno przypominające dla pewności. Od tej pory COVID mi nie straszny” – śpiewa po angielski Posobkiewicz. „Napełnił bym swoje serce radością i szczęściem, wypełniłbym je pokojem i miłością; Skrzypek GISu ma już dość chorób” – zaznacza.

Posobkiewicz jako Główny Inspektor Sanitarny nieszablonowo zachęcał do bycia dawcą narządów i tkanek, a także do szczepień, edukował o szkodliwości palenia i dopalaczy. Robił to m.in. nagrywając klipy, w których występował jako raper Gisu, rocker Gisu i Don Gisu.

Posobkiewicz ukończył Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi. Jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych, medycyny morskiej i tropikalnej oraz organizacji ochrony zdrowia, a także w dziedzinie medycyny hiperbarycznej. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Udostępnij:

Paweł Skutecki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk