Lekarz: Nie chcesz się szczepić? Płać w razie zachorowania!

Karol Kwiatkowski22 grudnia, 202033 min

– Nie szczepię się świadomie – mogę zarazić współobywateli – mogę zakazić się sam – mogę potrzebować interwencji medycznej – płacę za nią – napisał w mediach społecznościowych lekarz z Bydgoszczy Bartosz Fiałek.

– Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, iż nie wszystkich przekonam, nie wszyscy zdecydują się z tego oręża w walce z pandemią COVID-19 skorzystać. Decydenci, przekroczyliście już, w negatywnym ujęciu, wiele norm związanych z prowadzeniem, czyli organizowaniem, publicznego systemu opieki zdrowotnej. Nie zawalcie chociaż tego. Zamiast siłowo – a nie edukacyjnie i zrozumiale – namawiać ludzi do szczepień przeciw COVID-19, powinniście w sposób jednoznaczny, ustawowy, orzec, że każda Polka i każdy Polak mają obowiązek płacić za pobyt diagnostyczno-terapeutyczny wynikający z potwierdzonego zakażenia nowym koronawirusem, jeżeli – w przypadku braku przeciwwskazań – szczepienia świadomie nie wykonają – pisze Bartosz Fiałek.

– Miejmy więc wybór, ale zgodnie z wolnościowym podejściem – płaćmy za niego w razie konieczności skorzystania z interwencji medycznej. A pieniądze płynące ze zrealizowania tych procedur niech zasilą budżet ochrony zdrowia – dodaje lekarz.

Bydgoski lekarz znany jest ze swojej agitacji pro szczepionkowej w mediach społecznościowych. Niedawno zamieścił film, w którym wyjaśnia m.in. dlaczego się sczepimy.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

3 comments

 • Leszek

  22 grudnia, 2020 at 10:32 am

  A ty, doktorku jak chcesz być takie cwany, to oddaj mi moje pieniądze za twoje wykształcenie, które za darmo uzyskałeś!

  Reply

 • Verto

  22 grudnia, 2020 at 10:37 am

  Kolejny opłacony pajacyk? Zaraz dowiemy się że student Horbana albo Simona ?

  Reply

 • Robert

  22 grudnia, 2020 at 3:29 pm

  Płacimy zdrowotne więc należy nam się jak psu buda, baranie jeden

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk